Partijos laikraštis

    Archyvai

Atviras kreipimasis

Mūsų šalis, Socialdemokratų partija ir kiekvienas iš mūsų šiandien išgyvena nelengvą permainų laikotarpį.

Šiame ekonomikos nuosmukio ir vertybių praradimo laikmetyje turime suprasti, kad tauta mumis pasitikės tiek, kiek mes būsime to nusipelnę.

Niekas kitas, o tik paprasti šalies piliečiai gali įvertinti, ar mes tarnaujame žmonėms, ar tik kuriai nors mažai nomenklatūrinei interesų grupei, pretenduojančiai vadintis partija.

Dažnai tokios grupės vadovaujasi senomis klišėmis – intrigomis, apkalbomis, skirstymu į savus ir svetimus, sąmokslais. Būkime sąžiningi – to būta ir per 20 atkurtos Socialdemokratų partijos metų. Ar mes norime tai prisiminti? Ar mes norime prie to sugrįžti? Matyt, ne.

Materialinės gerovės siekimas, lakstymas paskui pinigus pavertė žmones jų vergais. Pamiršome, jog jie buvo įvesti, kad tarnautų tik verčių ekvivalentu, turinčiu palengvinti natūrinius mainus. Dabar gi ši priemonė virto objektu, užvaldančiu žmonių sąmones. Negalime pamiršti, kad per visas pertvarkas, krizes, kitus svarbius pokyčius, svarbiausias yra žmogus.

Gali sugriūti ekonomika, būti sunaikintos materialinės vertybės, tačiau išlikęs žmogus, turėdamas blaivią galvą, sveikas rankas ir kojas, viską sukurs naujai. O Socialdemoktatų partija gali ir privalo padėti jam šiame darbe. Būtina tik tikėti, kad nepasisekti negali.

Suvesti sąskaitas su praeitimi ir nubrėžti istorinį brūkšnį tarp to kas buvo (o tai vertybiniu atžvilgiu kartais iš tiesų netoleruotina) ir to kaip turėtume atrodyti naujai – privalu.

Pripažinkime, norime gyventi naujoje epochoje, naujai atgimę ir atsakingi. Tokie siekiai skatina revizuoti savo vertybinius įsipareigojimus. To iš mūsų reikalauja laikmetis ir tikisi kiekvienas šalies pilietis.

Tikrai džiugu, jog mūsų yra 17 tūkst., o vien per pastaruosius metus mūsų gretas papildė tūkstantis žmonių. Tai rodo, kad mes reikalingi tautai, kad turime pasitikėjimo reitingus, tačiau šiuo metu mums yra iškelti daug aukštesni naujos epochos įsipareigojimai.

Pasaulio socialdemokratų pamatinės vertybės – tai ne tik laisvė, bet ir solidarumas bei socialinis teisingumas, todėl jie gina vidutinio sluoksnio ir nepasiturinčiųjų interesus, mažindami socialinę atskirtį. Noriu pakviesti visus Jus, neabejingus Lietuvos žmonių ateičiai partijos narius, pradėti eiti pasaulio socialdemokratų pramintu keliu ir gerai apmąstyti visus savo veiksmus.

LSDP Pirmininkas A. Butkevičius,

LSDP Garbės pirmininkas A. Sakalas

Žymos:, ,


Komentarai išjungti.

LSDP Mažeikių skyrius