Partijos laikraštis

    Archyvai

B.Vėsaitės pranešimas: Energetikos ministro atsakymai padėties nesušvelnino

 

„Seimo Ekonomikos komiteto nariams pateiktuose Energetikos ministro Arvydo Sekmoko atsakymuose dėl būsimos atominės elektrinės nėra jokio aiškumo ir konkretumo, akivaizdu, jog darbas ruošiant strateginius projektus tik imituojamas darbas“, – sako Ekonomikos komiteto narė, socialdemokratė Birutė Vėsaitė.

Parlamentarės nuomone, valdančiųjų konfliktai ir skandalai tėra figos lapas, kuriuo bandoma pridengti Vyriausybės neveiklumą. Tą liudija ir Energetikos ministro A.Sekmoko atsakymai į Ekonomikos komiteto narių klausimus dėl itin reikšmingų Lietuvai energetikos projektų.

„Buvome suformulavę labai konkrečius klausimus dėl Visagino atominės elektrinės. Kokia bus elektros energijos savikaina, kiek energija kainuos vartotojams. Domėjomės kapitalo kaštais, Lietuvos bei strateginių partnerių įsipareigojimais. Deja, jokios naujos informacijos, be to, ką jau buvome skaitę žiniasklaidoje, negavome. Dar blogiau – A.Sekmokas yra teigęs spaudai, kad derybos dėl atominės elektrinės jau baigtos. Tačiau iš tiesų kaip tik šiuo metu ir yra derybų pradžia – liaudiškai kalbant, projektas dar visai „žalias“, o derybos galimai bus baigtos tik 2014 m. Tad versti šios kadencijos Seimą pritarti koncesijai būtų tiesiog neprotinga. Beje, A.Sekmokas siekia, kad ši sutartis būtų pasirašyta nelaukiant latvių ir estų pritarimo“, – mano Seimo narė.

Tokias išvadas verčia daryti prognozuojama elektros energijos kilovatvalandės kaina.

„Prie gamybos išlaidų pridėjus palūkanų normą, Visagino atominės elektrinės elektros energijos kaina būtų nuo 17 iki 25 ct. Kaliningrado atominės elektrinės kaina gali būti tik 15 ct už kilovatvalandę. Tad ar mums bus ekonomiškai naudinga gaminti elektrą? Juolab, kad ekonomistas Raimondas Kuodis yra užsiminęs, jo reali kaina gali būti didesnė negu 30 ct. Neaišku, kiek vartotojams kainuos elektros energija ir, ar mes sugebėsime konkuruoti su aplinkinėmis atominėmis elektrinėmis“, – svarsto Seimo narė B.Vėsaitė.

Parlamentarė piktinasi ir kitais ministro A.Sekmoko atsakymais, nes realūs darbai visai neatitinka ministro kalbų.

„Šilumos ūkio sektoriuje ministras neva mato viziją – mažinti šilumos suvartojimą ir sukurti prielaidas konkurencijai. Tačiau per trejus su puse metų tas mažinimas, kaip matome, nevyko. Pagal Andriaus Kubiliaus schemą renovuoti tik du daugiabučiai, kai buvo planuota renovuoti net 10 tūkst. Dėl Energetikos ministro pastangų šią žiemą už šildymą mokėjome pačia didžiausia kaina per nepriklausomybės laikotarpį. Tokio chaoso, kuris viešpatauja šilumos ūkyje, daugiabučių gyventojai iki šiol nebuvo patyrę. Neaišku, kokį karšto vandens ruošimo būdą jiems geriau pasirinkti, kas turėtų remontuoti sugedusį šilumokaitį, kuris priklauso šilumos tiekėjui, bet šis prie jo negali prisiliesti, nes jo veikla pasibaigia ties įvadu į namą. Į klausimą – koks scenarijus užtikrintų pigiausią kompleksinių visų energijos rūšių, įskaitant ir atsinaujinančius šaltinius, tiekimą vartotojams, ministras nesugebėjo atsakyti. A.Sekmokas nepateikė alternatyvaus vertinimo, kaip atrodytų energetinė strategija be atominės elektrinės“, – teigia Seimo narė.

Po pateiktų ministro A.Sekmoko atsakymų parlamentarė B.Vėsaitė teigia dar kartą įsitikinusi, jog neatsitiktinai šiuo metu Vyriausybėje kyla skandalai.

„Skandalais siekiama pridengti savo neveiklumą ir nekompetenciją. Tikimasi, kad jie užgoš didelių šildymo kainų problemą, šiandien tapusią didžiausiu galvos skausmu gyventojams“, – sako B.Vėsaitė.

Atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė

 Tel. 2396327, 865048830


Komentarai išjungti.

LSDP Mažeikių skyrius