Partijos laikraštis

    Archyvai

Konstitucinis Teismas tęsia bylos dėl aukštojo mokslo reformos nagrinėjimą

 

   Pirmadienį, lapkričio 21 d., Konstitucinis Teismas (KT) tęsia viešą posėdį, kuriame nagrinėjamas Mokslo ir studijų įstatymo kai kurių nuostatų konstitucingumas. Pasak vieno iš pareiškėjų Seimo LSDP frakcijos nario Vytenio Povilo Andriukaičio,  Mokslo ir studijų įstatymas, kuris įvedė  „krepšelių“  bei studijų paskolų sistemą, kritikuotinas  dėl nuostatos, jog studijos finansuojamos remiantis baigiamųjų egzaminų ir metinių pažymių vertinimais, o studentų rezultatai peržiūrimi tik po dvejų metų studijų. 

   V.P.Andriukaitis įsitikinęs, jog tai iškreipia Konstitucijos nuostatą dėl nemokamo mokslo gerai besimokantiems studentams, nes finansavimą gauna ne gerai besimokantis studentas, o gerai mokęsis moksleivis.

   Pasak V.P.Andriukaičio, KT nagrinėjamoje byloje sujungti du prašymai: į KT dėl kai kurių 2009 metų pavasarį priimto Mokslo ir studijų įstatymo nuostatų kreipėsi grupė reformai prieštaravusių Seimo narių bei Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, nagrinėjęs skundą dėl švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus įsakymo, kuriuo patvirtinta geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusių eilės sudarymo tvarka.

   Grupė Seimo narių abejoja, ar aukštųjų mokyklų valdymo organų formavimo tvarką keičiantis įstatymas nepažeidžia universitetų autonomijos principo, taip pat kelia klausimą, ar esamas reguliavimas nesikerta su Konstitucijos nuostata, kuri gerai besimokantiems piliečiams valstybinėse aukštosiose mokyklose laiduoja nemokamą mokslą.

   Pareiškėjo  –  Seimo  narių grupės  atstovai   Konstitucinio Teismo  posėdyje yra Seimo nariai Vytenis Povilas   Andriukaitis, Julius  Sabatauskas,  Vydas Gedvilas, Vida  Marija   Čigriejienė, Andrius Mazuronis, Mantas Varaška ir Rima Baškienė.

Daugiau informacijos:

Seimo narys Vytenis Povilas Andriukaitis

Tel.: 869842134


Komentarai išjungti.

LSDP Mažeikių skyrius