Partijos laikraštis

    Archyvai

LSDP frakcijos pranešimas: naikinami mokinių gamtos mokslų ir techninės kūrybos centrai

 

Valdantieji ir toliau daro nedovanotinas klaidas vykdydami neapgalvotas reformas. Šįkart užsimota prieš moksleivių gamtos mokslų ir technikos centrus. Švietimo ir mokslo ministerija parengė Vyriausybės nutarimo projektą, kuriuo numatyta sujungti Lietuvos jaunųjų gamtininkų stotį, Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centrą su Lietuvos mokinių ir studentų sporto centru bei Lietuvos jaunimo turizmo centru. Šio „naujadaro“ būstinę numatoma įrengti ten, kur dabar veikia 23 mokinių gamtos mokslų techninės kūrybos būreliai. Vadinasi, bus naikinamos sukurtos laboratorijos, dirbtuvės, studijos, kurių įrengimui išleistos milžiniškos lėšos.
 
Neaiškus likimas laukia ir darbuotojų, kurių veikla tarnavo ne tik moksleivių užimtumui, bet ir metodikoms parengti. Sovietmečiu veikusi moksleivių techninės kūrybos sistema jau seniai suardyta, o minėtas centras buvo likęs tarsi sala, kurioje vaikai mokosi laivų ir automobilių modeliavimo, radiotechnikos, konstruoja raketų ir lėktuvų modelius, gilinasi į gamtos mokslų paslaptis. Jaunųjų gamtininkų centre mokiniai sukaupė didelę augalų ir gyvūnų kolekciją, įrengė oranžeriją, mokomąsias laboratorijas. Dabar visa tai gali būti negrįžtamai sunaikinta.
 
Tokie neapgalvoti sprendimai stumia mūsų valstybę į atsilikėlės poziciją. Neseniai vykę tarptautiniai gamtamokslinio raštingumo tyrimai parodė, kad Lietuva jau gerokai atsilieka nuo savo kaimynių Latvijos, Estijos ir Lenkijos pagal mokinių gamtamokslines žinias.
Dabartinis siūlomas ministerijos veiksmas tik dar labiau apsunkintų padėtį.
 
 Socialdemokratai ragina Švietimo ministeriją atsikvošėti ir nedaryti veiksmų, kurie gali turėti sunkių padarinių valstybės ateičiai. Europa savo strategijoje yra numačiusi, kad reiktų didinti gamtos ir technologinių mokslų studijuojančių asmenų skaičių. ES šalys stengiasi šiam tikslui pasiekti. Tuo tarpu mūsų valdantieji lengva ranka gali sunaikinti tai, kas buvo sukurta entuziastingų ir pasiaukojančių šiam darbui žmonių.
 
Atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė

Tel. 2396327, 865048830


Komentarai išjungti.

LSDP Mažeikių skyrius