Partijos laikraštis

    Archyvai

LSDP Mažeikių skyriaus Moterų taryba š. m. lapkričio 12 d. organizavo ekskursiją Rokiškis – Biržai

                                                                                                         

   LSDP Mažeikių skyriaus  Moterų taryba  š. m. lapkričio 12 d. organizavo ekskursiją  Rokiškis – Biržai.  Rokiškyje mums talkino, viską parodė ir  išsamiai papasakojo apie miesto istoriją LSDP Rokiškio skyriaus narys, bičiulis  Zigmas Mackevičius. Aplankėme dvaro rūmuose įsikūrusį Rokiškio krašto muziejų, kuriame yra apie 60 tūkst. eksponatų. Susipažinome su  visomis muziejaus ekspozicijomis, su Rokiškio grafystės ir  dvarų kultūros istorijomis, pamatėme vienintelę Lietuvoje išsaugotą ir restauruotą XIX a. pab. – XX a. pr. grafų drabužių kolekciją, apžiūrėjome garsiausio Lietuvos dievdirbio Liongino Šepkos  drožinių ekspoziciją, grožėjomės prakartėlių  ir senųjų liaudies skulptūrų kolekcijomis. Aplankėme ir Rokiškio Šv. Mato negotikinę bažnyčią, pabuvojome  fundatorių kriptoje, kurioje ilsisi kunigaikščiai Krošinskiai, grafai Tyzenhauzai ir Pšezdeckiai. Taip pat aplankėme  Rokiškyje, Laisvės gatvėje esantį namą, kuriame gimė pirmasis atkurtosios nepriklausomos Lietuvos prezidentas Algirdas Mykolas Brazauskas.

   Grįžtant namo užsukome į  Biržų krašto muziejų „Sėla“, įsikūrusį kunigaikščių Radvilų statytoje XVII a. bastioninėje tvirtovėje. Čia  ne tik pamatėme visus, alaus gamybai naudotinus įrankius, bet ir išgirdome  biržietiškų dainų apie alų, paskudučiavome, pūtėme  ragus, šokome, ragavome biržietiško alaus, naminės duonos, sūrio.

Autobuse, kelionės metu aptarėme ir artėjančių Seimo rinkimų strategiją. Džiaugėmės, kad ekskursija buvo linksma, įdomi ir turininga.

 LSDP Mažeikių skyriaus inf.


Komentarai išjungti.

LSDP Mažeikių skyrius