Partijos laikraštis

    Archyvai

Mažeikių LSDP moterys dalyvavo žygyje prieš smurtą

Minėdamos Tarptautinę akciją 16 aktyvumo dienų Moterys prieš smurtą, gruodžio 6 d., šeštadienį, 13 val. Lietuvos socialdemokratų partijos Mažeikių skyriaus moterys pirmą kartą dalyvavo  16 km žygyje per Mažeikius. Žygiu buvo reiškiamas solidarumas su nuo smurto nukentėjusiomis moterimis. Moterys startavo nuo prekybos centro „Grūstė“, ėjo Naftininkų, Pavenčių, Ventos, Gamyklos gatvėmis. Organizatoriai pasirūpino karšta arbata termosuose, nes oras nelepino, lijo ir šalo, buvo labai slidu, todėl daugelis kalbintų žmonių vien dėl nepalankaus oro atsisakė eiti.

Nuo lapkričio 25-os iki gruodžio 10-os visame pasaulyje vyksta šešiolikos pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų kampanija. Šalyje solidarumo žygį iniciavo Lietuvos socialdemokračių moterų sąjunga  kartu su Lygių galimybių plėtros centru. Akcijos simbolis – baltas kaspinas. Šia akcija siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į problemą ir didinti visuomenės nepakantumą smurtui prieš moteris.

Šiais metais Mažeikių rajono policijos komisariate registruota 511 pranešimų apie galimą smurtą artimoje aplinkoje, pradėta 317 ikiteisminių tyrimų. Iš jų 283 – dėl fizinio smurto, 34 – dėl psichologinio smurto, 1 – dėl seksualinio, 2 – dėl ekonominio. Ikiteisminių tyrimų dėl fizinio smurto tarp artimųjų Mažeikių rajone kiekvienais metais daugėja. 2013-aisiais jų buvo pradėta 337, užpernai – 248. Pagal statistiką, didžiausią dalį nukentėjusiųjų nuo smurto sudaro moterys – 245, vyrai – tik 55. Pernai nuo artimųjų nukentėjo 281 moteris, užpernai – 216. Mažeikių rajone 81 smurtautojui šiais metais taikytos sankcijos – įpareigojimas laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos, jeigu jis gyvena su smurtą patyrusiu asmeniu, bei įpareigojimas nesiartinti prie smurtą patyrusio asmens, nebendrauti, neieškoti ryšių su juo. Tačiau net 119 nusikaltimų baigėsi įtariamojo ir nukentėjusiojo taikos sutartimi. Tai rodo, kad moterys yra linkusios nusileisti savo skriaudikui. „Labai gerai, kad yra priimtas įstatymas dėl smurto, tačiau vien policinės priemonės nepadės, reikalinga smurto prevencija, Mažeikiuose net nėra Krizių centro o juk smurtas apima labai plačią erdvę – tai paliečia tiek nukentėjusįjį, tiek jam artimus žmones – vaikus, tėvus, giminaičius, net kaimynus“,- kalbėjo  akcijos „Prieš smurtą“ organizatorė, Mažeikių LSDMS  skyriaus pirmininkė Audronė Vaitkienė.

LSDP Mažeikių skyriaus informacija


Komentarai išjungti.

LSDP Mažeikių skyrius