Partijos laikraštis

    Archyvai

Mažeikių rajono savivaldybės meras, socialdemokratas Antanas Tenys: „Visus savo darbus pasveriu širdimi”

Kai Lietuvos socialdemokratų partijos Mažeikių skyriaus visuotiniame susirinkime vieningai kandidatu tiesioginiuose mero rinkimuose buvo patvirtintas dabartinis Mažeikių rajono savivaldybės meras, LSDP Mažeikių skyriaus pirmininkas Antanas Tenys, partijos bičiuliai akcentavo, kad būtina tęsti pradėtus darbus, toliau vykdyti gyventojams duotus pažadus. Ir tai geriausiai gali padaryti dabartinis Savivaldybės bei partijos skyriaus vadovas.

„Visi puikiai žinome, koks yra mūsų pirmininkas – labai nuoširdus, paprastas, randantis kalbą su kiekvienu žmogumi, ypatingai darbštus, atsakingas. Pagaliau mūsų rajonas turi tikrą šeimininką, kuris itin daug padarė, kad Mažeikiai išgražėtų, taptų jaukiu Vakarų Europos miestu. Be to, būtinas darbų tęstinumas, todėl akivaizdu, kad norime, jog Skyriaus pirmininkas Antanas Tenys tęstų pradėtus darbus“, – susirinkime kalbėjo LSDP Mažeikių skyriaus pirmininko pavaduotoja, Savivaldybės tarybos Socialdemokratų frakcijos seniūnė Irena Macijauskienė.

Tuo tarpu pats A. Tenys, paneigdamas visus viešųjų ryšių teorinius reikalavimus entuziastingai deklaruoti ryžtą siekti posto bei pasitikėjimą savo, kaip lyderio, ypatingais gebėjimais, prisipažįsta, jog partijos bičiulių sprendimas yra labai įpareigojantis.

„Jeigu žinočiau, kad įvairiose valstybės institucijose duoti pažadai dėl Sporto ir pramogų arenos, pėsčiųjų viaduko, estakados per geležinkelį, įmonių klasterio organizavimo naujų įmonių statybai bei kai kurių kitų Mažeikiams labai svarbių projektų įgyvendinimo nebus ištesėti, tikrai nesutikčiau dalyvauti mero rinkimuose. Ne kartą susitikimuose su gyventojais esu pasakojęs apie pradėtus žygius šalies institucijose bei apie tai, ką jau pavyko nuveikti. Tikiu pažadais, tikiu savo galimybėmis, todėl atsiduodu žmonių teismui. Jeigu mane išrinks, tęsiu pradėtus darbus“, – sako tarp mažeikiškių duoto žodžio laikymusi, be galo dideliu darbštumu garsėjantis dabartinis Mažeikių rajono savivaldybės meras A. Tenys.

 

Laikėsi duoto pažado

A. Tenys niekada nesiekė aukštų postų, niekam nelipo per galvas. Tiesiog pats gyvenimas kėlė iššūkius: prieš dvidešimt devynerius metus jis tapo jauniausiu Mažeikių rajone kolūkio pirmininku, Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, keturias kadencijas buvo renkamas į Savivaldybės tarybą, buvo Kaimo reikalų ir gamtos apsaugos komiteto pirmininkas, Auksodės kaimo bendruomenės pirmininkas, įvairių komisijų vadovas.

Prieš penkerius metus LSDP Mažeikių skyrius išrinko jį pirmininku, o po metų nusprendė, kad būtent A. Tenys privalo būti rinkiminio sąrašo priekyje ir, palankiai susiklosčius aplinkybėms, tapti Savivaldybės meru. Naujajai savivaldybės tarybos daugumai (keturių partijų atstovams) būtent A. Tenio kandidatūra buvo priimtiniausia.

„Paaiškėjus savivaldybių rinkimų rezultatams, galvoje buvo tik viena mintis: „Prisidirbau“. Tačiau savo partiečiams buvau pažadėjęs, todėl privalėjau laikytis duoto žodžio. Praėjus beveik ketveriems metams, aš ir dabar negaliu pasakyti, ar tinkamai dirbu šį darbą. Norint būti geru meru, reikia labai daug savybių, kurių aš, manau, neturiu. Reikia būti aktoriumi, puikiu oratoriumi, diplomatu, visus reikalus išmanyti, o tai – beveik neįmanomas dalykas. Situaciją keičia situacija, vieną temą veja kita tema, kas pusvalandį vyksta susitikimai vis su kitais žmonėms dėl visiškai skirtingų klausimų. Nebijau prisipažinti, kad ne į visus klausimus spėju greitai įsigilinti, rasti atsakymus, nes į merą kreipiamasi ir gal iš pirmo žvilgsnio nesudėtingais, ir labai sudėtingais klausimais. Visada pasitelkiu komandą: Savivaldybės administracijos vadovus, savo patarėjus. Nėra mokyklų, kurios išmokytų būti etaloniniu meru, sugebančiu laviruoti tarp daug politinių partijų, tarp daug nuomonių, siūlymų, pageidavimų. Penkias minutes juokies, po to verki, sprendi, ieškai, klausi, vėl sprendi, o vakare supranti, kad nepadarei to, ką buvai suplanavęs. Tada lauki ryto, kad galėtum padaryti, bet… Tačiau viską darau pasverdamas širdimi, stengiuosi, kad Mažeikiams, čia gyvenantiems žmonėms būtų geriau,“ – mero posto ypatumais nuoširdžiai ir savikritiškai dalinosi A. Tenys, įsitikinęs, kad vienam merui, be bendražygių paramos, geros komandos, kitų politinių partijų palaikymo neįmanoma ką nors gera rajonui padaryti.

„Džiaugiuosi, kad šios kadencijos Savivaldybės tarybos valdančioji dauguma sutelktai sprendė rajonui svarbius klausimus, atsakingai dirbo Savivaldybės administracija, jaučiau socialdemokratų partijos bičiulių palaikymą. Esu jiems labai dėkingas“, – sakė Savivaldybės vadovas.

 

Savivaldybė nebėra donorė

Dirbta išties be galo daug – reikėjo pasiekti, kad būtų įvykdyti jau pradėti ar dar savo eilės laukiantys projektai. Juolab Mažeikių rajono savivaldybė buvo vienintelė šalyje, gavusi Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų net pagal kelias programas: Regioninių ekonomikos augimo centrų plėtra, Probleminių teritorijų plėtra, Prielaidų spartesnei ūkinės veiklos diversifikacijai kaimo vietovėse sudarymas, Šiaurės vakarų Lietuvos vietos veiklos grupės vykdyti projektai pagal priemonę „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“ (LEADER metodu).

Pasak Savivaldybės mero, vienas didžiausių laimėjimų – panaikinta Mažeikių rajono savivaldybės gyventojų pajamų mokesčio donorystė.

„Nuo 2002-ųjų Mažeikių rajono savivaldybė, kaip ir Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių miestų savivaldybės, buvo donorės, tai yra kitoms savivaldybėms atiduodavo dalį rajone surinkto gyventojų pajamų mokesčio. Grubiai skaičiuojant, per tuos vienuolika metų mūsų rajonas neteko apie šimtą milijonų litų. Nors parengėme išsamią analizę, motyvaciją bei išvadas, vis dėlto turėjome nueiti sunkų kelią, kad įrodytume, jog tai yra neteisinga. Vyriausybės, Seimo Finansų ir biudžeto komiteto supratimo dėka nuo 2014 metų Mažeikių rajono savivaldybė nebėra donorė“, – džiaugiasi A. Tenys.

Taip pat labai džiugina tai, kad realiai pajudėjo Mažeikių sporto ir pramogų centro statybos klausimai. Jau įvyko projekto architektūrinės koncepcijos, kurios pagrindu bus rengiami Mažeikių sporto ir pramogų centro techninis ir darbo projektai, konkursas.

„Galiu pajuokauti, kad kai kurie kandidatai į mero postą jau žada pastatyti sporto areną. Užbėgdamas tiems pažadams už akių, turiu juos įspėti, kad turime tik žodinius pritarimus finansuoti arenos statybą, tačiau lėšos dar nėra paskirtos. Todėl norint, kad ji būtų pastatyta, reikės dar labai daug padirbėti“, – šypsojosi socialdemokratas Savivaldybės meras.

 

Išjudinta nemažai ledų

Per tuos beveik ketverius dabartinio Savivaldybės mero kadencijos metus Mažeikių mieste bei rajono miesteliuose, gyvenvietėse buvo kasama, rausiama, klojama, statoma, įrenginėjama, puošiama. Dabar mūsų rajonas išgražėjęs, stebinantis svečius ar seniai Mažeikiuose nebuvusius kraštiečius jaukumu, švara, renovuotais bei dar renovuojamais daugiabučiais namais, jau tvarkoma jų aplinka, sutvarkytomis bei dar tvarkomomis poilsio zonomis, atnaujintais bei renovuojamais kultūros pastatais. Baigiami vieni projektai, pradedami kiti, ruošiamasi tretiems. Šiais metais Savivaldybė vykdys apie 50 projektų.

Šių metų pavasarį agentūra „Spinter“ vykdė Mažeikių rajono gyventojų nuomonės tyrimus, kurių duomenimis, dauguma apklaustųjų gerai vertina mūsų rajono infrastruktūros tvarkymą. Tačiau, gyventojų nuomone, turėtų būti geriau prižiūrimi keliai, pagaliau pastatytas viadukas per geležinkelį, kuriamos darbo vietos.

Dėl pastarojo klausimo, tai yra darbo vietų sukūrimo, Mažeikių rajono savivaldybės vadovas bei jo komanda dabar ypač daug dirba – daromi žygiai, kad Vakarų medienos grupės ketinimai investuoti mūsų rajone apie 250 mln. eurų taptų realybe. Šiuo metu yra rengiamas projektas „Mažeikių medienos ir baldų pramonės inovatyvių, ekologiškų technologijų įrangos gamybos klasteris“, kuris turėtų apjungti apie 14 įmonių, įstaigų.

Dėl viaduko statybos taip pat ledai pajudėjo – ruošiamasi statyti net du: pėsčiųjų viaduką per geležinkelį nuo Mindaugo g. iki Bažnyčios g. ir estakadą per geležinkelį Algirdo gatvėje.

Pėsčiųjų viaduko projektas jau padarytas, ekspertizė atlikta. Kadangi lėšos jam statyti bus skirtos iš ES struktūrinių fondų, laukiama tvarkos aprašo – tada iš karto bus skelbiamas konkursas rangos darbams pirkti.

Automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos šiais metais žada pradėti rengti galimybių studiją dėl estakados per geležinkelį Algirdo gatvėje statybos, išsiaiškinti galimybes bei variantus ir nustatyti orientacinę kainą.

Savivaldybės meras A. Tenys džiaugiasi, kad palaipsniui yra didinamos Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšos: šiemet tam tikslui gauta daugiau nei 4 mln. litų, praėjusiais metais – 3,2 mln. Lt. Gautas pažadas, kad kitąmet bus skirta dar šiek tiek daugiau.

„Tačiau tai pernelyg menkas augimas, nes kai kurie vietiniai mūsų keliai daugiau nei dvidešimt metų nebuvo tvarkomi iš esmės – kur ne kur pagreideriuojama, kur ne kur papilama žvyro, kur ne kur palopoma. Mūsų vietinių kelių danga susidėvėjusi, daug jų reikia atnaujinti. Esame pradėję rengti viešojo ir privataus sektorių partnerystės, vadinamąjį PPP, projektą. Nebegalima leisti pinigų duobėms taisyti ir vis tiek važinėti duobėtais keliais – reikia gerai sutvarkyti kelius tiesiant išlyginamuosius sluoksnius. Manau, kad mes tai padarysime“, – įsitikinęs A. Tenys.

 

Stengiasi padėti visiems

LSDP Mažeikių skyriaus pirmininkas A. Tenys nuolat mažeikiškius maloniai stebina savo nuoširdumu, paprastumu: su kiekvienu žmogumi jis randa bendrą kalbą, kiekvieną išklauso, kiek galėdamas, stengiasi padėti. Jam visada svarbiausia – žmogus.

„Visada pagalvoju, kur tam žmogui bereikia kreiptis, jei ne pas mane? Privalau stengtis padėti, jeigu nėra kas padeda. Ar bent nuoširdžiai išklausyti. Juk kartais žmogui užtenka išsipasakoti, būti suprastam, paguostam ar pagirtam. Labai džiaugiuosi, kai galiu ištiesti pagalbos ranką. Puikiai žinau, kad kiekvienas galime patekti į labai sudėtingą situaciją, kai pačiam ją išspręsti būna pernelyg sunku. Registruoju visus lankytojus, užsirašau telefono numerius, po kurio laiko paskambinu, pasidomiu, kaip jiems sekasi, džiaugiuosi, jeigu situacija pagerėjo. Galbūt kažkam nepatinka mano paprastumas bei tai, jog kalbėdamas nevartoju tarptautinių žodžių. Manau, kad turiu būti suprantamas kiekvienam žmogui. Tiesiog viską darau iš širdies“, – sako Mažeikių rajono savivaldybės meras, socialdemokratų kandidatas tiesioginiuose mero rinkimuose Antanas Tenys.

LSDP Mažeikių skyriaus informacija


Komentarai išjungti.

LSDP Mažeikių skyrius