Partijos laikraštis

    Archyvai

Moterų klubas

Priminti Mažeikių rajono moterims, kokios yra svarbios, ir kaip svarbu rūpintis savimi, 2024 m. gegužės 23 d. į Mažeikių Henriko Nagio viešąją biblioteką pakvietė LSDP Mažeikių skyriaus Moterų klubas. Moterų konferencijoje „Moters drąsa gyventi ir veikti“ pranešimus apie moterų fizinę ir emocinę sveikatą skaitė: Inga Diržininkienė, Vykinta Korsakienė, Aranta Butautaitė-Garalienė, Saulė Tuomenienė. Pertraukų metu skambėjo Gintės ir Modestos dueto atliekami kūriniai.

Akimirkos iš LSDP Mažeikių skyriaus moterų klubo vakaronės Tirkšlių kultūros centre. Atvykusiosios dekoravo meduolius, klausėsi teatralizuotų muzikinių pasirodymų ir šoko, kalbėjosi prie puodelio arbatos apie praeinančius bei ateinančius metus, artėjančias gražiausias metų šventes. 

Apie LSDP moterų sąjungą…

2023 06 09 Moterų klubas svečiavosi Renavo dvare. Dalyvavome edukacinėje programoje „Šalto spaudimo aliejaus gamyba“, vaišinomės žemaitiškais patiekalais.

2023 m. balandžio 25 d. vyko ataskaitinis susirinkimas. Išrinkta nauja pirmininkė – Lina Šimkienė. Pavaduotojos: Viktorija Pagojienė ir Jolanta Gintalienė.

2022 m. rudens pabaigoje buvo planuota organizuoti konferenciją „Žmogus kintančiame pasaulyje“, tačiau dėl didelio patalpų užimtumo renginį teko nukelti į 2023 m. sausio 19 d. Konferencijos metu buvo kalbėta apie XX a. visuomenę, išskirtinį pasaulio matymą, savęs realizavimą, Z kartą bei žmogaus prigimties galią. Pranešimus skaitė savo sričių profesionalai, pertraukėlių metu skambėjo saksofonu, fortepijonu ir fleitomis atliekami muzikos kūriniai. Po renginio socialiniuose tinkluose buvo gausu teigiamų atsiliepimų.

2022 m. lapkričio 25 d. buvo paminėta Tarptautinė smurto prieš moteris diena. Smurtas prieš moteris yra vienas iš labiausiai paplitusių, nuolatinių ir niokojančių žmogaus teisių pažeidimų pasaulyje ir kelia grėsmę milijonams merginų ir moterų. Išreiškiant nepritarimą visų formų smurtui prieš moteris, parodant solidarumą kovoje su smurtu bei siekiant didesnio organizacijų įtraukimo į problemos sprendimo procesus, gyventojai buvo kviesti dalyvauti akcijoje ir Šv. Pr. Asyžiečio bažnyčios aikštėje uždegti žvakutes. Renginio metu kalbėta apie smurto artimoje aplinkoje egzistavimą, pagalbos ieškojimą. Renginyje dalyvavo Mažeikių rajono policijos komisariato atstovai, kurie su susirinkusiais pasidalino spausdintine prevencine informacija. Psichologė bei medicinos darbuotoja papasakojo apie smurto formas, jo netoleravimo svarbą, ydingą visuomenės požiūrį į smurto aukas bei smurto pasekmes. Po renginio klebonas Gintaras Lengvinas pakvietė dalyvius į už smurtą patyrusias moteris aukojamas mišias.

2022 m. birželio 21 d. Mažeikių kultūros centro mažojoje salėje buvo organizuota konferencija „Ramybė, išmintis, pozityvumas – moters sveikatos šaltinis“. Konferencijos metu kalbėta apie moters fizinę bei dvasinę sveikatą. Lektorės: gydytoja Aranta Būtautaitė-Garalienė, bendrosios praktikos slaugytoja Aušra Žumbienė bei psichologė Vykinta Korsakienė į konferenciją susirinkusioms moterims pasakojo apie jų profesinėje veikloje pasitaikančius dažniausius moterų negalavimus ir būkles, mokė kaip tinkamai rūpintis savo sveikata, išlikti ramioms ir pozityvioms. Paskaitos buvo informatyvios, su praktiniais mokymais. Renginio dalyvėms išduoti pažymėjimai. Muzikinių pertraukėlių metu susirinkusias moteris džiugino atlikėjos Jolantos Kriaučiūnienės ir Mažeikių kultūros centro vaikų popgrupės solisčių: Rugilės Kairytės bei Frėjos Gineitytės pasirodymai. Apie renginį buvo skelbta socialiniuose tinkluose, po renginio sulaukta daug viešų padėkos komentarų.

2022 m. gegužės 18 d. Moterų klubo nares lankėsi Šiaulių Šokolado muziejuje. Ekskursijos metu žvilgtelėta į beveik 4 000 metų šokolado istoriją, sužinota, kaip šokoladą gamino majai ir actekai, kaip šokoladas ir jo vartojimo tradicijos keitėsi bėgant amžiams. Išgirsta apie pirmuosius Lietuvos šokolado fabrikus ir ilgiausiai šalyje veikiantį saldainių fabriką “Rūta”. Po pažinties su šokolado istorija buvo galima pasilepinti šokoladu jaukioje kavinukėje.

„Mažeikių moterų klubo organizuotas žygis – įveiktas“

LSDMS Mažeikių klubas šiandiena organizavo žygį į kurį atvyko ir kitų miestų moterų klubų atstovės. Aktyviausios buvo Ukmergės moterys bei Ukmergės klubo pirmininkė Indrė Kižienė. Žygeiviai aplankė Renavo dvarą. Susipažino su dvaro istorija, aplankė parką, abejingų nepaliko pažintis su šikšnosparniais. Keliavome į Viekšnius, kur aplankėme profesorių M. V. V. Biržiškų memorialinę ekspoziciją. Susipažinome su seniausios vaistinės istorija. Ėjome Viekšniuose esančiu beždžionių tiltu, nuo kurio matėsi Viekšnių senasis malūnas. Puiki bendrystė, puikios nuotaikos ir neišdildomi įspūdžiai.

 

„Moterų klubas prisidės prie švarios gamtos išsaugojimo“

LSDMS Mažeikių skyriaus moterų klubas vykdydamas klubo veiklą, šiais metais daugiau dėmesio skiria švarios gamtos išsaugojimui. Tuo tikslu klubo moterys pasigamino daugkartinio naudojimo medžiaginius krepšelius, kuriuos dalindamos kvies atsisakyti plastiko.
Kaip ir pridera, pirmiausia prie gamtos išsaugojimo Mažeikių moterų klubas pakvietė prisidėti Mažeikių skyriaus bičiulius, kurie gausiai susirinko į LSDP Mažeikių skyriaus organizuojamą Žemaitišką sąskrydį. Žaviosios klubo moterys visus sąskrydžio bičiulius pasveikino žemaitiška daina, taip pakviesdamos puikiai ir linksmai praleisti laiką.

 

LSDP Mažeikių skyriaus moterų klubo ataskaitinis- rinkiminis susirinkimas

Kovo 18 d. (ketvirtadienį) Mažeikių moterų klubas organizavo ataskaitinį – rinkiminį susirinkimą. Susirinkimo metu pritarta 2018 metų veiklos ataskaitai, klubo pirmininke išrinkta Rūta Matulaitienė. Numatytos 2019 metų veiklos kryptys.

 

Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungos Mažeikių skyriaus klubo moterys lankėsi Burbiškių dvare

 

LSDP Mažeikių skyriaus moterų klubo ataskaitinis susirinkimas

2018 m. kovo 29 d. įvyko  LSDP Mažeikių skyriaus moterų klubo ataskaitinis susirinkimas už 2017 metus. Moterų klubo pirmininkė Rūta Matulaitienė detaliai išdėstė nuveiktas veiklas ir darbus.

2017 m. balandžio 29 d. klubo pirmininkė Rūta Matulaitienė  ir pavaduotoja Ingrida Braziulienė dalyvavome Palangoje, vykusioje ataskaitinėje – rinkiminėje konferencijoje. Kurioje buvo aptarti nuveikti darbai, numatytos naujos veiklos bei išrinkta nauja Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungos pirmininkė. Pirmininke išrinkta Orinta Leiputė.

2017 m. gegužės 25 d. visos Mažeikių klubo moterys pakviestos į susirinkimą, kuris vyko neformalioje aplinkoje – Stumbrų žirgyne.

Mažeikių klubo moterys prisidėjo prie 2017 metų birželio 9 dieną Šventojoje vykusio respublikinio sąskrydžio: moterys parengė Mažeikių skyriaus prisistatymą ir pristatė Mažeikių  skyrių, paruošė ir apipavidalino stovyklos kiemelį. Linksmąjame virvės traukime laimėjome 1 vietą. Surinkome nuotraukų kolekciją su rėmeliu ,, Aš – už moteris politikoje‘‘.

2017 m. rugsėjo 22 d. Mažeikių klubo moterys aplankė Mažeikių muziejų, biblioteką, vyko į Renavo dvarą. Organizavo diskusiją tema ,, Sveika moteris – sveika šeima‘‘. Išsikėlėme šios temos problemas ir sprendimo būdus. Buvo nuspręsta pasitelkiant teritorinių ligonių kasų atstovus aplankyti Mažeikių rajono seniūnijas, taip supažindinant gyventojus su sveikatos priežiūros paslaugomis, finansuojamomis iš privalomojo sveikatos draudimo bei atsakant gyventojams į rūpimus klausimus. Aplankėme Laižuvos, Reivyčių, Mažeikių m. seniūnijas.

2017 m. gruodžio mėnesį Mažeikių moterų klubo moterys dalyvavo susirinkime – vakaronėje ,,Tegul namai kvepia Kalėdomis‘‘. Susirinkimo – vakaronės metu buvo aptarti aktualūs klausimai bei kuriamos kalėdinės puošmenos profesionalios floristės pagalba.

2018 m. vasario 3d. Mažeikiuose vyko išplėstinės tarybos posėdis, į kurį atvyko LSDMS pirmininkė Orinta Leiputė, bei moterys iš visos Lietuvos.

 

Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungos tarybos posėdyje, kuris vyko Mažeikiuose – istorinis įvykis

Pirmąjį vasario šeštadienį Mažeikių klubo pirmininkės Rūtos Matulaitienės kvietimu LSDMS tarybos posėdis, į kurį susirinko atstovės iš įvairių Lietuvos miestų ir rajonų, vyko Mažeikių viešojoje bibliotekoje. Jo metu išklausyti pranešimai, vyko diskusijos, aptarti kiti aktualūs klausimai.

Apžvelgė politines aktualijas

Po gausių sveikinimų ir linkėjimų Lietuvos Respublikos Seimo narė Raminta Popovienė pristatė praėjusių metų rudenį susikūrusios Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos, tapusios opozicija, sudėtį, pasikeitimus, kurie buvo neišvengiami, tapus opzicine frakcija, apžvelgė frakcijos nuveiktus darbus. Pasak Seimo narės, dalyvauta diskusijose, teiktos įstatymų pataisos, pasiūlymai, tačiau ne į viską atsižvelgta. Griežtai išsakytos pozicijos įvairiais klausimais.

     Taip pat R. Popovienė apžvelgė visai Lietuvai ir atskiriems regionams svarbias politines aktualijas, išvardino numatomus darbus: šeimos politika, kainų „pasiutpolkė“, emigracijos mažinimas, biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimas ir kt., papasakojo apie frakcijos susitikimus su įvairių grupių rinkėjais, atsakė į moterų iškeltus klausimus.

Rinkimų apžvalga

LSDMS pirmininkė Orinta Leiputė pristatė kandidatų į savivaldybių tarybas bei kandidatų į Europos Sąjungos Parlamentą parinkimo, iškėlimo, reitingavimo ir sąrašo sudarymo tvarkas ir dėl kandidato į LR Prezidentus iškėlimo.

 „Diskusijose nevenkite iškelti ir moters. Žmogaus iškėlimas tai jau yra pozicijų demonstravimas ir moterų palaikymas, – kalbėdama apie rinkimus sakė O. Leiputė. – Būkime solidarios. Tai jau yra žmogaus rodymas. Vyrai tą dėmesį lengviau gauna natūraliai, mums dėl to reikia padirbėti.“

2019 m.  taip pat vyks rinkimai į Europos Parlamentą. Kandidatų sąrašas, O. Leiputės teigimu, turi būti sudarytas pagal numatytą tvarką ir patvirtintas LSDP konferencijoje.

Šis tarybos posėdis Mažeikių miestui bei LSDMS Mažeikių moterų klubui padovanojo istorinį įvykį. Jo metu  kandidate į LR Prezidentus vienbalsiai iškelta Europos Parlamento narė, LSDMS tarybos narė Vilija Blinkevičiūtė.

Opi problema – smurtas prieš moteris

Tarybos posėdyje taip pat aptarta labai svarbi problema – smurtas prieš moteris. LSDMS pirmininkės pavaduotoja, LSDP Vilniaus skyriaus pirmininkė Auksė Kontrimienė aptarė smurto prieš moteris pagalbos programas savivaldybėse, pristatė programą, įgyvendinamą Vilniaus miesto savivaldybėje. Pasak jos, jau paruošti visi programos dokumentai, todėl kitos savivaldybės, kurios tokios programos neturi, gali pasinaudoti patirtimi. „Programa skirta įvairių sričių specialistams: ir pedagogams, ir psichologams, ir kitiems, dabar laukiu rezultatų, kiek ši programa pasiteisino, – sakė A. Kontrimienė. – Šioje programoje numatytos priemonės visuomenės švietimui dėl smurto atpažinimo, elgesio, prevencinės programos ikimokyklinio ugdymo ir bendrojo lavinimo įstaigose, skatinant dalyvauti vaikų tėvus ir globėjus, psichologinė pagalba smurtą patyrusioms šeimoms, vaikams, apgyvendinimo ir kitos paslaugos patyrusioms smurtą moterims su vaikais ir kitos priemonės, bet visa tai kainuoja.“

     Pasak LSDMS pirmininkės pavaduotojos, VšĮ „Lygių galimybių plėtros centras“ ekspertės Margaritos Jankauskaitės, kilo iniciatyva, kad moterys socdemės galėtų ženkliai prisidėti prie smurto prieš moteris problemų sprendimo: „Pastebime, kad Lietuvoje labai paplitęs aukų kaltinimas. Praktiškai dauguma gyventojų linkę kaltinti moteris dėl tos situacijos, į kurią jos pateko. Tai reiškia, kad mes, kaip visuomenė, iš esmės palaikome smurtautoją ir užkertame kelią moteriai, patekusiai į šitą bėdą, kreiptis pagalbos, nes jai jau ir šiaip sudėtinga, gėda, tai dar visuomenė kaltina. Šiame kontekste ir kilo mintis, kad mes, socdemės, visų pirma galėtume sustiprinti savo suvokimą, kas yra ta problema. Jei yra noras, atvežame mokymus. Po mokymų sugeneruotume mintis, ką mes galime padaryti, kad nebebūtų kaltinimo ir išspręstume problemas.“  

Susipažino su Mažeikiais

Po svarbių klausimų aptarimo LSDMS tarybos narės apžiūrėjo Mažeikių viešąją biblioteką, kurios darbuotojos papasakojo apie parodas, rengiamus susitikimus, parodė mažųjų skaitytojų erdvę. Mažeikių muziejuje moterys susipažino su ekspozicijomis, unikaliomis parodomis.

 

Susitikime semtąsi idėjų namams pasipuošti.

Lapkričio 27 d., džiugiai nusiteikusios LSDMS Mažeikių skyriaus moterų klubo narės turėjo puikią galimybę pasiruošti artėjančioms gražiausioms metų šventėms. Iš pušų šakų bei kitų natūralių medžiagų moterys kūrė nuostabias dekoracijas, sėmėsi idėjų, kaip paprastai, o tuo pačiu originaliai bei jaukiai papuošti savo namus kalėdiniam laikotarpiui, nudžiuginti artimuosius. Smagiai šurmuliuojantis moterų būrelis prie kavos puodelio tarėsi, kaip gražiau, įdomiau pritaikyti medžiagas būsimiems papuošimams. Susitikimas dvelkė pakilia, džiaugsminga artėjančių švenčių nuotaika.

 LSDMS Mažeikių skyriaus moterų klubas Reivyčių seniūnijoje. 

LSDMS Mažeikių skyriaus moterų klubas Reivyčių seniūnijoje lapkričio 22 d. pakvietė į susitikimą su Šiaulių teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja, Šiaulių universiteto docente, biomedicinos mokslų daktare Dalia Miniauskiene. „Nuoširdžiai dėkoju gerbiamai Daliai, kuri nepagailėjo savo laiko atvykti į Reivyčių seniūniją ir išsamiai papasakoti apie sveikatos priežiūros paslaugas, finansuojamas iš privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų“, – kalbėjo Mažeikių skyriaus moterų klubo pirmininkė Rūta Matulaitienė.

 Mažeikių skyriaus moterų klubas pakvietė Mažeikių seniūnijos gyventojus į susitikimą.

 

Lapkričio 8 dieną, Mažeikių skyriaus moterų klubas pakvietė Mažeikių seniūnijos gyventojus į susitikimą, kuriame papasakota apie sveikatos priežiūros paslaugas, finansuojamas iš privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų.

 

Įvyko pirmasis Mažeikių skyriaus moterų klubo surengtas susitikimas su gyventojais Laižuvos seniūnijoje.

 

Šiandien, spalio 30 d., Laižuvos seniūnijoje vyko LSDMS Mažeikių skyriaus moterų klubo organizuotas susitikimas su Šiaulių teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja, Šiaulių universiteto docente, biomedicinos mokslų daktare Dalia Miniauskiene.

„Labai džiaugiuosi, kad Dalia rado laiko atvykti į Laižuvos seniūniją, kur išsamiai papasakojo susirinkusiesiems apie sveikatos priežiūros paslaugas, finansuojamas iš privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų“, – sakė Mažeikių skyriaus moterų klubo pirmininkė Rūta Matulaitienė.

 

Susitikimai planuojami lapkričio-gruodžio mėn. ir kitose seniūnijose: Mažeikių, Mažeikių apylinkės, Reivyčių, Sedos, Šerkšnėnų, Tirkšlių ir Viekšnių seniūnijose.

 

Viešnagė Mažeikių viešojoje bibliotekoje ir Mažeikių muziejuje!

Vakar, rugsėjo 22 d., penktadienį, gaivią rudens pavakarę vyko Mažeikių skyriaus LSDP Moterų klubo pirmininkės Rūtos Matulaitienės organizuotas Telšių apskrities Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungos susitikimas, kurio metu aplankyta Mažeikių viešoji biblioteka ir Mažeikių muziejus. Susitikime dalyvavo Mažeikių skyriaus LSDP pirmininkas Vaidotas Balzeris.

Muziejuje apžiūrėtos čia eksponuojamas unikalios parodos: tautodailininkės Aidos Bliudzukienės paroda „40 kaštonų ir ne tik“ ir Mažeikių fotoklubo narių fotografijų paroda „Per gyvenimą“…. Mažeikių skyriaus LSDP pirmininkas, Muziejaus vadovas Vaidotas Balzeris papasakojo viešnioms apie šias parodas bei jų autorius, informavo, kad šiuo metu intensyviai rengiamasi XII Tarptautinės fotografijos parodos „Gyvos žemės mintys 2017“ atidarymui, kuris įvyks jau rugsėjo 29 dieną, pakvietė apžiūrėti kitas muziejaus erdves.

Vienas didžiausių Mažeikių miesto kultūros židinių – Viešoji biblioteka – pasitiko paslaptimi ir neatrastus žinių klodus slepiančiomis knygomis, įstaigos darbuotojos maloniai papasakojo apie parodas, rengiamus susitikimus, parodė ir mažųjų skaitytojų erdvę. Apžiūrėtos fotografijų parodos: „Fotoamnestija 1988–1999“ (parodos autorius Paulius Lileikis), „Re-konstrukcijos“.

Vėliau delegacija skubėjo į Renavo dvarą, kur svečių jau laukė ir šiltai juos pasitiko dvaro sodybos direktorius Deividas Makavičius ir kultūrinės veiklos vadybininkė Renata Vindašienė. Surengta ekskursija po dvaro erdves, pateikti istoriniai faktai apie kadaise šiame dvare gyvenusius jo šeimininkus. Čia pat, jaukioje dvaro svirno aplinkoje, vyko diskusija tema: „Sveika moteris – sveika šeima ir visuomenė“, dalintąsi mintimis, pastebėjimais. Pokalbio metu įvardintos pagrindinės priežastys, trukdančios moteriai būti sveikai ir laimingai, aptarti būdai ir priemonės šioms priežastims šalinti.

Įsimintinas ir prasmingas susitikimas neprailgo: daug pamatyta, sužinota, patirta gerų emocijų, pasidalinta patirtimi.

 

Lietuvos socialdemokratų sąskrydis

2017 m. birželio 9-11 d. Šventojoje, sveikatos centro “Energetikas” poilsiavietėje, vyko Lietuvos socialdemokratų sąskrydis. Visus bičiulius pasitiko tikra vasara, alsuojanti saule,  gaivinančiu vėjeliu ir banguojančia jūra.

                      Jame dalyvavo ir LSDMS Mažeikių moterų  klubo narės. Moterys aktyviai įsijungė į sąskrydžio kultūrines, sportines programas: dainavo LSDP skyrių prisistatyme, kartu su kitais mažeikiškiais rungėsi  “Protų kovose”, kurie po intensyvios kovos tapo nugalėtojais  bei dalyvavo virvės traukimo varžybose ir užėmė pirmą vietą. Sveikiname nugalėtojus!

LSDP Mažeikių sk. informacija

 

Mažeikių moterys socialdemokratės lankėsi Stumbrų žirgyne

2017 m. vasariškai šiltą gegužės 25 dienos vakarą Mažeikių moterys socialdemokratės rinkosi į Mažeikių Stumbrų žirgyną  aptarti moterų klubo ateities planus.

                      LSDMS Mažeikių moterų klubo pirmininkė Rūta Matulaitienė džiaugėsi gausiu moterų dalyvavimu, pristatė išsamų veiksmų planą, kuriame atsisipindėjo  svarbiausi ateities darbai: grožio  ir  rankdarbių seminarai, psichologo paskaitos, įvairios SPA procedūros, susitikimai ir kt.   Kiekviena susirinkimo dalyvė papasakojo apie save, apie savo pomėgius ir hobius, vyko šiltas, nuoširdus bendravimas.  LSDMS Mažeikių moterų klubo pirmininkė Rūta Matulaitienė laukia nedalyvavusių susirinkime moterų pasiūlymų ir idėjų dėl klubo veiklos.

                       Susirinkime apsilankęs LSDP Mažeikių skyriaus pirmininkas Vaidotas Balzeris kvietė moteris aktyviau įsitraukti į  Mažeikių socialdemokratų  partijos sprendimų priėmimo procesus bei  pasiūlė Moterų klubui organizuoti  Mažeikių skyriaus prisitatymą LSDP sąskrydyje, kuris įvyks birželio 9-11 dienomis  Šventojoje.

                      Nutarta, jog sekantis moterų klubo susirinkimas vyks rugsėjo  antroje pusėje.  Sekančio susitikimo metu planuojama susitikti su LSDMS Telšių ir Plungės Moterų klubo aktyvistėmis, aprodyti Mažeikių miestą, aplankyti Renavo dvarą..

                      Moterys dėkoja LSDMS Mažeikių moterų klubo pirmininkei Rūtai Matulaitienei bei Ingridai Braziulienei  už sukurtą  jaukią atmosferą,  svetingumą ir puikiai praleistą vakarą.

 LSDP Mažeikių sk. informacija

 

LSDMS Mažeikių moterų klubo  atstovės  dalyvavo konferencijoje – seminare „Progresyvi vizija lyčių lygybei moterų teisėms  Europoje ir Lietuvoje“

2017 m. balandžio 28-30 d. Palangoje vyko LSDMS konferencija – seminaras „Progresyvi vizija lyčių lygybei moterų teisėms Europoje ir Lietuvoje“. Iš LSDMS Mažeikių moterų klubo vyko 2 atstovės: Rūta Matulaitienė ir Ingrida Braziulienė. 

                 Pirmą kartą metinėje LSDMS konferencijoje susirinkusias moteris atvyko pasveikinti  LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas. Lygių galimybių plėtros centro ekspertė Margarita Jankauskaitė skaitė pranešimą “Laisvosios rinkos ekonomika ir nauji iššūkiai moterų teisių darbotvarkėje”. LSDMS pirmininkė Birutė Vėsaitė ir LSDMS pirmininkės pavaduotoja Giedrė Purvaneckienė  apžvelgė ES požiūrį į moterų ir vyrų atlyginimų atotrūkį Lietuvoje. Apie Brexit ir dvigubos pilietybės prognozes bei perspektyvas kalbėjo LR Seimo narė Irena Šiaulienė. Taip pat seminare išklausyti pranešimai:  “Šiuolaikinės moters portretas”; „Moterys – kovotojos už taiką šiandieniame neramiame pasaulyje“; “STOP smurtui prieš moteris”; “Stambulo konvencijos ratifikavimo galimybės Lietuvoje” ir kiti.

                      Daugiau kaip 20 m.  LSDMS vadovavusi  Birutė Vėsaitė  vairą perdavė jaunesnei, jau užaugusiai kartai. Konferencijoje išrinkta nauja LSDMS pirmininkė Orinta Leiputė, kuri 41 balsų persvara nurungė Vilmą Vaitiekūnaitę.  Suformuota ir patvirtinta taryba, numatytos veiklos strateginės kryptys, papildyti įstatai. Pasikeitimai vyko ir koordinaciniame lygmenyje – Kauno apskrities koordinatore išrinkta Alina Jackūnienė ir Utenos – Stasiulionienė Vida. LSDMS pirmininkės pavaduotojomis tapo Birutė Vėsaitė, Auksė Kontrimienė, Indrė Kizienė, Vilma Bartašienė, Milda Petrauskienė ir jaunimo atstovė Modesta Petrauskaitė. Iždininke išrinkta Kristina Parachomikienė, atsakingąja koordinatore patvirtinta Aurelija Lankelienė, viešųjų ryšių atstove – Jolanta Grigorjevienė.  LSDMS Mažeikių moterų  klubo pirmininkė Rūta Matulaitienė pakvietė  Telšių apskrities LSDMS koordinatorę Viliją Bačionienę bei Telšių ir Plungės moterų klubus  į susitikimą Mažeikiuose, aptarti bendrus ateities planus.

                 “Priekyje mūsų visų laukia daug darbų, naujų idėjų, daug iššūkių, susiijusių su atsakomybe, reikalaujančių daug pastangų ir energijos, keičiant Lietuvos politiką” – kalbėjo naujoji LSDMS lyderė O. Leiputė.

LSDP Mažeikių sk. informacija

LSDMS Mažeikių moterų klubui vadovauja nauja pirmininkė

 

2017 m. kovo 20 d. įvyko LSDMS Mažeikių moterų klubo ataskaitinis – rinkiminis susirinkimas, kurio metu balsų dauguma išrinkta nauja pirmininkė Rūta Matulaitienė.

 

Buvusi LSDMS Mažeikių moterų klubo pirmininkė Audronė Vaitiekienė pateikė nuveiktų darbų ataskaitą, kurioje atsispindėjo įvairiapusė, moterims bei visuomenei naudinga veikla: dalyvavo Judytos Leitaitės koncerte „Kas gera prisiminkime“, edukaciniame projekte „Rask laiko sau“, stiprino sveikatą fizinės medicinos ir reabilitacijos centre „Gelmės“,  prisijungė prie LSDMS vykdomos akcijos  „Moterys prieš smurtą“, dalyvavo respublikiniuose LSDP ir Mažeikių LSDP rengiamuose sąskrydžiuose, vyko į  Respublikinę LSDMS konferenciją Vilniuje, taip pat į konferenciją „Naujų lyderių ugdymas“ Palangoje. Dalintis gerąja patirtimi LSDMS Mažeikių klubo moterys vyko į susitikimą su Telšių LSDMS moterų klubu. Tris kadencijas LSDMS Mažeikių moterų klubui vadovavusi Audronė Vaitiekienė dėkojo visoms Mažeikių moterų klubo narėms už pagalbą, paramą ir  nuoširdų bendravimą.  Mažeikių rajono Vicemerė Irena Macijauskienė padėkojo buvusiai pirmininkei Audronei Vaitiekienei už  nuveiktus darbus, pasveikino naujai išrinktą LSDMS Mažeikių moterų klubo pirmininkę Rūtą Matulaitienę ir palinkėjo sėkmės, naujų idėjų ir glaudaus bendradarbiavimo.         

 

Nauja  LSDMS Mažeikių moterų klubo pirmininkė Rūta Matulaitienė padėkojo už pasitikėjimą ir pakvietė visas LSDP Mažeikių sk. moteris aktyviai jungtis bendrai veiklai bei  kartu spręsti iškilusias problemas. Tam būtina iki š.m. gegužės 15 d. kreiptis į LSDP Mažeikių sk. koordinatorę Viliuetą Riaukienę dėl  nario mokesčio susimokėjimo (susirinkimo metu pritarta 5 eurų mokesčiui), savo duomenų atnaujinimo (telef., el. p),  bei naujų narių įstojimo į LSDMS Mažeikių moterų klubą.

Balandžio 28-30 d. Palangoje vyks LSDMS konferencija – seminaras „Progresyvi vizija lyčių lygybei moterų teisėms Europoje ir Lietuvoje“. Iš LSDMS Mažeikių moterų klubo vyks 2 atstovės: Rūta Matulaitienė ir Ingrida Braziulienė. Gegužės pabaigoje planuojamas  LSDMS Mažeikių moterų klubo susirinkimas – diskusija dėl tolimesnės veiklos, naujų planų pristatymo.           

LSDP Mažeikių sk. informacija

Mažeikių moterų klubo ataskaitinis – rinkiminis susirinkimas

Picture 1 of 4

LSDP Mažeikių Moterų klubo moterys Rado Laiko Sau

 

LSDP Mažeikių skyriaus Moterų aktyvas dalyvavo Juditos Leitaitės koncerte „Kas gera prisiminkime…“

 

Įvyko LSDP Mažeikių skyriaus Moterų klubo, ataskaitinis – rinkiminis susirinkimas

 

Mažeikių LSDP moterys dalyvavo žygyje prieš smurtą 

 

LSDMS  Telšių  apskrities  moterų klubų susitikimas

 

Telšių apskrities LSDMS koordinatorė, Vilija Bačionienė 2016 rugsėjo 24 dieną Mažeikių, Plungės Ir Telšių klubų aktyvistes pakvietė į susitikimą Telšiuose. Todėl mes , Audronė Vaitiekienė , Kristina Šmitaitė, Vilujeta Riaukienė, Roma Sujietienė, Liuda  Ruškienė nuvykome pasidomėti kitų klubų veikla, kaip vyksta rinkiminė agitacija. Mus pasitiko klubo pirmininkė Vilija, Telšių LSDP skyriaus pirmininkas Saulius Urbonas pasveikino ir palinkėjo geros nuotaikos ir ekskursijos po Telšius. Dalyvavo gausus moterų būrys. Dienotvarkė buvo turininga, gidė pravedė išsamią pažintinę ekskursiją po Telšių miestą, apsilankėme ŠV. Antano Paduviečio katedrą, Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčią, kitas lankytinas vietas. Po išsamios ekskursijos susitikome prie kavos puodelio aptarti tolesnius mūsų planus, priešrinkiminę agitaciją, moterų iškėlusių kandidatūrą į seimą reitingavimą. Mūsu susitikime dalyvavo LR seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė, ji paragino moteris drąsiau kelti kandidatūras į seimą, savivaldybių tarybas. Rimantė Šalaševičiūtė yra išsikėlusi kandidatūrą į LR seimą Telšių apygardoje Nr.40 daug važinėja po mūsų apskritį, susitinka su daugeliu kolektyvų, gyventojų. Buvo duotas pažadas reklamuoti mūsų kandidates į seimą Ireną Macijauskienę, Laimą Nagienę. Aptarėme ir pasidalinome klubų veikla ir patirtimi. Mūsų bičiulė Liuda Ruškienė pristatė ir dovanojo savo knygą „Teisinės žinios smulkiam ir vidutiniam verslui “.

Sekantį susitikimą nutarta organizuoti Mažeikiuose.

Akimirkos iš renginio:

 

Lietuvos socialdemokračių moterų renginys Palangoje gegužės 9-11 dienomis

 

2014 m. gegužės 9-11 dienomis Palangoje vyko tradicinis Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungos (LSDMS) renginys. Jame buvo gvildenamos temos: „Moters vaidmuo šiandieninėje visuomenėje“, „Homeopatija moterų sveikatai“, „Senstanti Europa – iššūkiai moterų sveikatai ir gyvenimo kokybei“, „Reprodukcinė moterų sveikata“, „Moterys ir tiesioginė demokratija internete“, „Virtualus pasaulis ir poveikis jaunajai kartai“, „Į vaikų gerovę per įstatymų ir direktyvų labirintus“, „Z karta: pedagoginis naratyvas“.
Veiklioms, emancipuotoms, aktyviai besidominčioms politinėmis, ekonominėmis aktualijomis bei dalyvaujančioms įvairioje socialinėje veikloje socialdemokratėms organizuotame seminare pagrindinis dėmesys buvo skiriamas moterų švietimui ir savišvietai. Akimirkos iš renginio:

 

Kovo 24 d., pirmadienį, VšĮ Mažeikių Bendruomenės centre vyko Mažeikių LSDP sk. Moterų sąjungos aktyvisčių susitikimas   su  Lietuvos Respublikos Seimo nare Birute Vėsaite.
Susitikime dalyvavo Mažeikių LSDP Moterų sąjungos pirmininkė Audronė Vaitekienė, pavaduotoja Irena Macijauskienė, narės Asta Kozlovienė, Kristina Šmitaitė, Audronė Šimkuvienė, Roma Sujetienė, Jonė Liaudanskienė, Viliueta Riaukienė, Aušra Juozapaitienė ir  kt. Su moterų klubo narėmis buvo aptarta LSDMS veikla, artėjantys rinkimai bei bendra šalies politinė situacija. Seimo narė klubo moterims trumpai pristatė Seimo laikinosios energetikos komisijos vykdomą tyrimą. Akimirkos iš renginio:

 

 

2013 m. lapkričio 13 d. įvyko LSDP moterų klubo susirinkimas.

Skaityti daugiau…

Akimirkos iš renginio:

 

 

2013 m. gegužės 9 d. LSDP Mažeikių skyriaus aktyvių  moterų iniciatyva buvo suorganizuota talka Renavo dvaro parke.

2013 m. gegužės 9 d. LSDP Mažeikių skyriaus aktyvių  moterų iniciatyva buvo suorganizuota talka Mažeikių muziejui priklausančiame Renavo dvaro parke, kuris įkurtas XIX amžiaus viduryje.  Renavo dvaro parkas garsėja  čia augančia storiausia Lietuvoje paprastąja egle, jos skersmuo krūtinės aukštyje siekia 1,2 metro. Eglė 1960 metais paskelbta gamtos paminklu.

LSDP Mažeikių moterų klubo pirmininkė Audronė Vaitekienė  pristatė 2013-2014 metų veiklos planą.  Bičiulėms  dvynėms Onai Balčiauskienei ir  Romai Sujietienei jubiliejaus proga  buvo įteikti LSDP Mažeikių sk. pirmininko Antano Tenio  sveikinimai. Apdovanojimus įteikė pirmininko pavaduotoja Irena Macijauskienė. Moterų aktyvas dėkoja  bičiulei Renata Vindašienei už pagalbą organizuojant talką.

 LSDP Mažeikių sk. informacija

2013-04-(12-14) LSDMS Respublikinė konferencija-seminaras „Demokratija, socialinė atsakomybė ir valstybės gerovė moterų  akimis“ Palangoje.

Balandžio 12-14 dienomis  Palangoje vyko Lietuvos socialdemokračių  moterų sąjungos (LSDMS) konferencija, kurioje dalyvavo daugybė Lietuvos socialdemokračių  moterų iš visos Lietuvos. Konferencijoje  LSDMS Mažeikių skyrių atstovavo socialdemokratės Irena Macijauskienė, Krisitina Šmitaitė, Asta Kozlovienė. Ataskaitinės-rinkiminės konferencijos metu išrinkta LSDMS pirmininkė, kuria tapo Ūkio ministrė Birutė Vėsaitė.

Seminaro metu  atkreiptas dėmesys į smurtą prieš moteris šeimose. Socialdemokratėms moterims buvo suteikta galimybė pažiūrėti režisierės Janinos Lapinskaitės edukacinį filmą „(Ne)eilinė moters istorija“. Turbūt kiekviena iš filmą stebėjusių  moterų suprato  režisierės siekį šiuo filmu atsargiai ir paveikiai atskleisti smurto šeimoje problemą, atpažinti pirmuosius smurto ženklus. Juk visi tyčiniai, fiziniai, psichologiniai, ekonominiai, seksualiniai veiksniai vieno šeimos nario – dažniausiai vyro veiksmai kito šeimos nario – dažniausiai moters atžvilgiu, kurie pažeidžia jos kaip pilietės, asmens, konstitucines teises ir laisves  bei sukelia jai ekonominį, fizinę, psichinę žalą yra nepriimtini.                Buvo išklausyta nemažai pranešimų švietimo, visuomenės pažangos, sveikos gyvensenos ir moterų aktyvumo, pilietiškumo klausimais. Pranešėjos – Ūkio ministrė B.Vėsaitė, Lygių galimybių plėtros centro projektų vadovė M.Jankauskaitė, akcijos „Sveika skrynia“ iniciatorė J. Kulberkienė ir kitos.

Konferencijos metu buvo  priminta, jog ne visi LSDMS klubai pateikė informaciją apie narių sąrašų atnaujinimą ir išsakytas  prašymas kuo greičiau tai padaryti. Tai pat pasiūlyta „Rožių dienos“ idėja, kurią būtų galima organizuoti kiekviename iš klubų. Tai trijų dalių konferencija, susirinkimas ar vakaronė, kur kiekvienoje iš dalių būtų galima  pasireikšti socialdemokratėms  moterims – politikėms, rankdarbių mėgėjoms – darbščioms auksarankėms bei meno, kūrybos, muzikos puoselėtojoms.

LSDP Mažeikių skyriaus informacija

Kovo 8 pradžiugino LSDP Mažeikių skyriaus moteris.

Kovo 8 -oji pirma pavasario šventė, kuri išjudina liaudį iš žiemos snaudulio, tą dieną Lietuvoje jaučiamas didesnis šurmulys nei visada. Gatvės pasipuošia praeivių nešinomis gėlėmis dažniausiai tulpėmis, darbovietėse girdėti šventinis šurmulys, moterų veidai švyti, o vyrai laimingi, nes jų moterys laimingos.

LSDP Mažeikių skyriaus pirmininkas A. Tenys ir kiti skyriaus vyrai pasveikino bičiules, įteikė joms gėlių,  linkėjo geros nuotaikos, šiltų ir saulėtų  pavasario dienų. Paskui  LSDP Mažeikių sk. moterys vyko į Marijampolę, dalyvavo šio miesto kultūros centre surengtame iškilmingame Tarptautinės Moters dienos paminėjime. Į šią šventę atvyko LSDP pirmininkas, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungos pirmininkė Birutė Vėsaitė, LR Seimo nariai Giedrė Purvaneckienė, Milda Petrauskienė, Irena Šiaulienė, Albinas Mitrulevičius, Juozas Olekas, Julius Sabatauskas… Šventėje dalyvavo LSDP skyrių moterys iš visos Lietuvos. Susirinkusias moteris sveikino Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir kiti. Po to vyko šventinis koncertas „Sūduvos vyrai – Lietuvos moterims“, kuriame grojo Marijampolės kultūros centro vyrų vokalinis ansamblis „Sūduvietis“, pučiamųjų instrumentų orkestras,  Rygiškių gimnazijos vaikinų vokalinis ansamblis ir  berniukų vokalinis ansamblis. Koncertą vainikavo LSDP himnas, kurį, pritariant visai salei, atliko Nijolė Tallat-Kelpšaitė. LSDP Mažeikių sk. moterys yra dėkingos LSDP pirmininkui A. Butkevičiui už dovanotą gražią šventę. Moterims visuomet buvo svarbus vyrų dėmesys, o šventinės dienos proga išgirsti sveikinimai ir įteikti gėlių žiedai, išskirtinai pradžiugino jų širdis.

LSDP Mazeikių skyriaus informacija

 

2013 01 29 vyko  LSDP Mažeikių moterų  klubo aktyvisčių ir grupių pirmininkių susirinkimas, kuriame dalyvavo Mažeikių rajono tarybos narės I. Macijauskienė, L. Nagienė, I .Braziulienė.  Grupių pirmininkės R. Širvinskienė, R. Juškevičienė, R. Vindašienė. Susirinkimo metu  įvertinti nuveikti darbai, aptarta klubo veikla. Antrai kadencijai pirmininke išrinkta  A. Vaitiekienė.

LSDP Mazeikių skyriaus informacija

 

2012 05 11-12 LSDP moterų Respublikinė konferencija

„Moterys ir ekonomika“ Palangoje

 

Kovo 8-oji ir Kauno dramos teatras 2012 m.

Trys karaliai 2012 m.

Kelionė į Rokiškį ir Biržus 2011 m.

Sveikinam Jonus 2011 m.

Kelionė į Siguldą 2010 m.

Tulpių žydėjimo šventė 2009 m.

Kelionė į Kryžių kalną 2008 m.

 

LSDP Mažeikių skyrius