Partijos laikraštis

    Archyvai

Muziejuje dalintasi prisiminimais apie Sausio 13-osios įvykius Mažeikiuose

Sausio 12 dieną, antradienį, Mažeikių muziejuje vyko prisiminimų vakaras „Sausio 13-oji Mažeikiuose“, skirtas 25-osioms Sausio 13-osios įvykių metinėms paminėti.
Pasidalinti prisiminimais į Mažeikių muziejų susirinko gausus būrys mažeikiškių, tarp kurių netrūko ir jaunimo, susidomėjusio kraupių įvykių istorija.
Renginyje dalyvavo Mažeikių rajono savivaldybės meras, LSDP Mažeikių skyriaus pirmininkas Antanas Tenys ir vicemerė, LSDP Mažeikių skyriaus pavaduotoja Irena Macijauskienė ir kiti bičiuliai.
Savo poezija renginį pradėjusi poetė Janina Butnorienė beldėsi į kiekvieno dalyvio širdį ir kvietė prisiminti, kokiu skaudžiu laikotarpiu tuomet gyveno visuomenė.

„Svarbiausias tų dienų pasiekimas – tai, kad Mažeikiuose nežuvo nė vienas žmogus“, – prisimindamas sausio įvykių sumaištį bei pasiruošimą galimiems neramumams pasakojo 1990-1995 m. pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos Mažeikių tarybos pirmininkas, Mažeikių rajono savivaldybės mero patarėjas Vygandas Povilas Ostrauskis.
1991 metų sausio mėnesio įvykių svarbą akcentavo Mažeikių Sąjūdžio iniciatyvinės grupės įkūrėja, Lietuvos sąjūdžio Seimo narė Irena Ruginienė, papasakojusi, kaip viskas tuomet vyko ir kokius išgyvenimus teko patirti.
Tuometinis Mažeikių televizijos stoties viršininkas, vietinės televizijos įkūrėjas Gintautas Alekna prisiminė, kad, bijant jog bus užimtos ir Kaune esančios televizijos stotys, Mažeikių televizijos stotis ir jos darbuotojai buvo pasiruošę perimti ir skelbti svarbiausią informaciją visai Lietuvai tiesioginių transliacijų metu.
Prisiminimais Mažeikių muziejuje dalinosi ir kiti 1991 metų Sausio 13-os dienos įvykių liudininkai, kurių pasakojimai leido išgyventi tą dieną dar kartą ir prisiminti, kodėl esame laisvi.
Po prisiminimų vakaro prie Senamiesčio parko vyko akcija „Būkime kartu“, kurios metu buvo uždegtas atminimo laužas, pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę.
Liepsnojant laužui Šaulių sąjungos atstovai susirinkusiuosius vaišino arbata, o žmones, kaip ir lemtingųjų 1991 metų sausio įvykių metu, vienijo bendra daina.

Akimirkos iš renginio:

LSDP Mažeikių skyriaus informacija


Komentarai išjungti.

LSDP Mažeikių skyrius