Partijos laikraštis

    Archyvai

Opozicijos lyderis Algirdas Butkevičius: Valstybės kontrolės išvadose – Vyriausybės klaidos

Pirmadienį Seime vykusioje spaudos konferencijoje Seimo opozicijos lyderis Algirdas Butkevičius negailėjo kritikos Andriaus Kubiliaus vadovaujamai Vyriausybei. Pasak jo, Valstybės kontrolės pateiktoje valstybės biudžeto apyskaitoje už 2009 metus išvadoje atskleistos Vyriausybės klaidos: Valstybės kontrolė rado įstatymo pažeidimų, konstatavo, kad nėra duomenų apie studijų krepšeliui skirtus ir panaudotus valstybės biudžeto asignavimus, nerado iždo sąskaitų likučių komerciniuose bankuose, taip pat nebuvo nurodytos valstybės investicijos iš privatizavimo fondo lėšų, nepateikta informacija apie valstybės investicijas.

A. Butkevičiaus teigimu, nėra jokios atsakomybės dėl pinigų racionalaus panaudojimo. „Nustebau, kad tiek daug pastabų prirašyta Vyriausybės adresu, teisingiau asignavimų adresu, kur naudojami mokesčių mokėtojų pinigai“, – stebėjosi socialdemokratų lyderis. Politiko nuomone, skaitant valstybės kontrolės išvadas akivaizdu, kad taip ir liko nepanaudoti pinigai, kurie buvo skirti ekonomikai vystyti, darbo vietoms kurti.

Seimo LSDP frakcijos seniūnas stebėjosi, kad šiandien bankuose esantys terminuotieji indėliai sudaro 3,3 mlrd. litų, kadangi daugelyje šalių didesnis dėmesys skiriamas lėšų panaudojimui pasibaigus metams negu planuojant biudžeto asignavimus, nes kur kas svarbiau, kaip sugebama tas lėšas panaudoti.

Opozicijos lyderis atkreipė dėmesį, kad Valstybės kontrolei nėra pateikti duomenys apie skolintas lėšas – 1,4 mlrd. litų, kurios yra investuotos komerciniuose bankuose. „Kai kuri informacija pateikta klaidinga: pavyzdžiui, skirtinguose prieduose pateikta informacija apie skolintų lėšų likutį yra nesuderinami tarpusavyje“, – sakė A.Butkevičius.

Socialdemokratų lyderis A. Butkevičius, gilindamasis į Valstybės kontrolės išvadas, pastebi ir įstatymų pažeidimų. „Valstybės rezervo lėšos pagal įstatymą turi būti laikomos Lietuvos banke, tai numato Valstybės iždo įstatymas, o jos buvo laikomos Finansų ministerijos einamojoje sąskaitoje banke „Swedbank“. Tai yra grubus įstatymo pažeidimas“, – teigė politikas.

Pasak jo, kritikuotinas ir viešųjų pirkimų vykdymas, nes jame Valstybės kontrolė taip pat nustatė sisteminių klaidų. „Asignavimų valdytojai nesilaikė Viešųjų pirkimų įstatymo. Auditoriai negalėjo patvirtinti investicinių projektų dalies išlaidų pagrįstumo. Tai įrodo, kad nebuvo laikomasi finansinės disciplinos ir priežiūros“, – tvirtino Seimo LSDP frakcijos seniūnas A. Butkevičius.

Anot opozicijos lyderio, Valstybės kontrolė įžvelgė pažeidimus ir vyriausybės skolinimosi politikoje, kadangi „skolinimosi strategijos duomenys neparemti konkrečiais duomenimis ir skaičiavimais, ji neparemta griežta skolinių įsipareigojimų struktūros sąnaudų ir rizikos analize, joje nepateikti finansavimo šaltiniai“.

A.Butkevičius priiminė savo seną idėją – steigti Ekonomikos analizės institutą, kuris vertintų Vyriausybės priimtus sprendimus bei teiktų savo pasiūlymus, kaip racionaliau vykdyti šalies ekonomikos politiką.

Seimo LSDP frakcijos informacija
Atstovė spaudai Auksė Kontrimienė

Žymos:,


Komentarai išjungti.

LSDP Mažeikių skyrius