Partijos laikraštis

    Archyvai

Pas Ministrą Pirmininką tarėsi dėl medienos bei baldų gamybos klasterio steigimo Mažeikiuose

Š. m. lapkričio 16 d., Mažeikių rajono savivaldybės mero Antano Tenio ir Mažeikių rajono savivaldybės tarybos nario, Ministro Pirmininko patarėjo susisiekimo klausimas Dariaus Jarmantavičiaus iniciatyva Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius organizavo pasitarimą, kuriame apžvelgti nuveikti darbai bei būtini žingsniai, kad Mažeikiuose būtų įsteigtas modernus medienos bei baldų gamybos klasteris.

Be A. Tenio ir D. Jarmantavičiaus pasitarime taip pat dalyvavo Lietuvos Respublikos aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, Lietuvos Respublikos Konkurencijos tarybos vadovas Šarūnas Keserauskas, asociacijos „Lietuvos mediena“ atstovai.
Aplinkos ministras K. Trečiokas informavo, kad pasirašytas įsakymas dėl medienos pirkimo bei vidutinės kainos nustatymo. LR Seimui teikiama Miškų įstatymo pataisa, kuria siekiama nustatyti, kad Lietuvos miškų mediena pirmiausia būtų aprūpinama vietinė medienos ir apdirbimo pramonė., o likusi dalis žaliavos – eksportuojama. Taip pat lygiagrečiai dirbama su Europos Taryba.
„Vienu metu dirbama trimis kryptimis: Vyriausybė, Seimas, Europos Taryba. Išties labai svarbu tinkamai ir kiek galima greičiau pasiruošti tam, kad į Mažeikius ateitų taip laukiamos investicijos. Juolab šiandien asociacijos „Lietuvos mediena“ atstovai dar kartą patikino, kad, Seimui priėmus reikiamas Miškų įstatymo pataisas, Vakarų medienos grupės ketinimai investuoti mūsų rajone apie 250 mln. eurų taps realybe“, – sakė Ministro Pirmininko patarėjas, Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narys D. Jarmantavičius.
Praėjusių metų gruodžio 19 d. Mažeikių rajono savivaldybė bei asociacija „Lietuvos mediena“ pasirašė ketinimų protokolą, kuriuo susitarė siekti, jog Mažeikiuose atsirastų modernus medienos bei baldų gamybos klasteris.
Klasteris, į kurį ketina jungtis Lietuvos ir užsienio medienos pramonės įmonės, turėtų sukurti apie 1200 naujų darbo vietų, investuojant apie 250 mln. eurų. Tai būtų didžiausias pastarojo meto investicinis projektas Lietuvoje.
„Tokio klasterio atsiradimas Mažeikiuose gerokai sumažintų nedarbo grėsmę, paskatintų naujų verslų atsiradimą bei pritrauktų naujas dideles investicijas, – po sutarties pasirašymo kalbėjo Mažeikių rajono savivaldybės meras A. Tenys. – Su asociacija „Lietuvos mediena“ sutarėme, jog bendromis jėgomis sieksime, kad klasteris Mažeikiuose įsikurtų jau ateinančiai metais“.
„Mažeikiai klasterio įgyvendinimui yra patrauklūs tiek dėl ekonominių, tiek dėl socialinių priežasčių, – minėjo asociacijos „Lietuvos mediena“ direktorius Raimundas Beinortas. – Geografinė padėtis, geležinkelio, elektros ir dujų trasos yra patogūs žaliavos tiekimui, tačiau klasterio dalyviai įvertina ir jo įtaką nedarbo mažėjimui bei naujų investicijų traukai“.
Planuojama, jog klasteryje veiks medienos plokščių gamybos įmonė, kelios baldų gamyklos, kogeneracinė elektrinė, logistikos centras bei klasterio įmones aptarnaujančios paslaugų bendrovės. Įmonės kursis naujame pramoniniame parke su įrengta infrastruktūra.
Skaičiuojama, jog medienos ir baldų gamybos klasterio atsiradimas sugeneruotų daugiau nei 300 mln. eurų eksporto ir bent 7 mln. eurų papildomų valstybės biudžeto pajamų.
Klasteryje be Mažeikių rajono savivaldybės ir asociacijos „Lietuvos mediena“ narių, galėtų dalyvauti Žemaitijos kolegijos Mažeikių fakultetas ir Mažeikių politechnikos mokykla.

Mažeikių rajono savivaldybės informacija


Komentarai išjungti.

LSDP Mažeikių skyrius