Partijos laikraštis

    Archyvai

PRANEŠIMAS SPAUDAI

Socialinis modelis yra būtinas palankesniems Lietuvos skolinimosi reitingams

 

Tarptautinė kredito reitingų agentūra „Fitch Ratings“ teigiamai vertina Lietuvos socialdemokratų partijos įtraukimą į naująją valdančiąją koaliciją ir jos dalyvavimą būsimoje naujojoje Lietuvos vyriausybėje, kuris sumažina nežinomybę dėl šalies būsimos ekonomikos, fiskalinės ir socialinės politikos krypties po spalį įvykusių Seimo rinkimų – teigiama lapkričio 15 d. išplatintame agentūros pranešime spaudai.

 

„Fitch Ratings“ taip pat akcentuoja, kad šiais metais Lietuvos socialdemokratų vadovaujamos parlamentinės daugumos priimto socialinio modelio, kurį sudaro naujasis Darbo kodeksas ir pataisyti socialinę apsaugą reglamentuojantys teisės aktai, įsigaliojimas nuo 2017 m. sausio 1 d. leis Lietuvai išsaugoti turimą palankesnį ilgalaikio skolinimosi reitingą A-.

 

Agentūros tvirtinimu, struktūriniai pokyčiai, kuriuos turėtų užtikrinti šio socialinio modelio įgyvendinimas, turėtų padidinti darbo rinkos lankstumą, sumažinti skurdą ir pagerinti pensijų sistemos tvarumą ilgalaikiame laikotarpyje bei padėtų sušvelninti vidutinio laikotarpio iššūkius šalies konkurencingumui ir palaikyti pajamų konvergenciją su valstybėmis, turinčiomis tą patį kredito reitingą.

 

„Šios agentūros įvertinimas yra tikrai reikšmingas Lietuvos ekonomikos plėtrai. O Lietuva, būsima vyriausybė turėtų įvertinti įvertinti, kad šalies skolinimosi galimybės tiesiogiai siejamos su jau priimto socialinio modelio įsigaliojimu,“ – sako Socialdemokratų partijos pirmininkas Premjeras Algirdas Butkevičius.

 

Tarptautiniai finansų analitikai pabrėžia, kad socialdemokratų buvimas naujoje Lietuvos vyriausybėje turėtų padėti išlaikyti šalies politikos ir struktūrinių reformų, kurių pagrindas ir yra naujasis socialinis modelis, tęstinumą. „Fitch Ratings“ teigimu, kuo ilgesnė stabilios šalies politikos ir ekonomikos augimo istorija, kuri skatina aukštesnes gyventojų pajamas, tuo geresnis valstybės kredito profilis.

 

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

LSDP informacinis centras

Irmina Frolova – Milašienė

tel. nr. 8 600 07099

el. paštas: infocentras@lsdp.lt


Komentarai išjungti.

LSDP Mažeikių skyrius