Partijos laikraštis

    Archyvai

Savivaldybės meras dalyvavo LSA valdybos posėdyje

Trečiadienį, rugsėjo 5 dieną, Mažeikių rajono savivaldybės meras, Socialdemokratų partijos Mažeikių skyriaus pirmininkas Antanas Tenys dalyvavo Vilniuje vykusiame Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos posėdyje, kuriame aptarti susisiekimo infrastruktūros, tarptautinių ryšių, antikorupcinių iniciatyvų skatinimo, administracinių paslaugų bei LSA apdovanojimų klausimai.

Posėdyje dalyvavęs Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovo pavaduotojas Algimantas Janušauskas pakvietė savivaldybes glaudžiau bendradarbiauti sprendžiant susisiekimo infrastruktūros, kelių saugumo klausimus bei kartu siekti, kad kelių tvarkymui skiriamos lėšos būtų naudojamos kuo efektyviau.

Su direkcijos atstovais merai aptarė ir aktualias pakelių šienavimo problemas, skirtingų finansavimo šaltinių keliamus nevienodus reikalavimus ir dėl to savivaldybėms kylančius nepatogumus. Buvo iškelta idėja organizuoti bendrą abiejų institucijų darbo grupę aktualiausiems klausimams spręsti.

Valdyba taip pat sprendė dėl į Europos Tarybos Vietos ir regionų valdžių kongreso (ET VRVK) Vietos valdžios rūmus skiriamų Lietuvos vietos savivaldos atstovų bei Vyriausybei teikiamų tvirtinti kandidatūrų į ET VRVK Regionų rūmų narius.

ET VRVK – Strasbūre (Prancūzija) įsikūrusi Europos Tarybos institucija, vienijanti 47 Europos valstybių vietos ir regionų valdžių atstovus, dirbanti vietos ir regionų demokratijos, socialinio ir kultūrinio bendradarbiavimo stiprinimo srityse, atliekanti Europos vietos savivaldos chartijos įgyvendinimo priežiūrą. ET VRVK sudaro Vietos valdžios ir Regionų rūmai.

Šių metų vasarą Ministro Pirmininko potvarkiu sudarytos darbo grupės protokoliniu sprendimu buvo patvirtintos rekomendacijos dėl antikorupcinių iniciatyvų skatinimo ir apdovanojimų organizavimo. Vienu iš atrankos organizatorių yra LSA, todėl valdyba pavedė asociacijos administracijai organizuoti informacijos apie veiksmingų antikorupcinių iniciatyvų atranką sklaidą bei, pasitelkus ekspertus, pateikti valdybai preliminarų pretendentų sąrašą.

Siekdama tobulinti savivaldybių teikiamas administracines paslaugas, LSA valdyba taip pat nutarė  sudaryti Administracinių paslaugų darbo grupę, kuri suburs savivaldybių specialistus į teminį kontaktų tinklą administracinių paslaugų sąrašams ir pavyzdiniams aprašymams parengti bei atnaujinti bei teiks Vyriausybei, ministerijoms, savivaldybėms bei joms pavaldžioms įstaigoms bei įmonėms siūlymus koreguoti ir tikslinti administracinių paslaugų teikimą reglamentuojančius teisės aktus.

LSA valdyba taip pat sprendė dėl LSA apdovanojimų – Auksinės krivūlės bei Auksinės krivūlės riterio – laureatų. Jų apdovanojimų ceremonija šiemet vyks spalio 5 dieną Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.


Komentarai išjungti.

LSDP Mažeikių skyrius