Partijos laikraštis

    Archyvai

Seimo opozicijos lyderio A.Butkevičiaus pranešimas

 

Seimo opozicijos lyderio A.Butkevičiaus pranešimas: Energetikos ministerijos aplaidumo klaidas būtina skubiai taisyti

2012 kovo 21 d.

„Degalinėse gali nebelikti dyzelinio kuro arba degalų prekiautojai bus priversti pažeisti įstatymą – tokia paradoksali situacija susidarė dėl to, kad pernai gegužės mėnesį priėmus Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymą, iki šiol Energetikos ministerija nėra parengusi poįstatyminių aktų“, – sako Seimo pozicijos lyderis Algirdas Butkevičius.

Seimo nariai, balsuodami už minėtą įstatymą, palaimino ir 39 straipsnio 1 dalį, kurioje teigiama, jog: „Ne vėliau kaip nuo 2013 m. sausio 1 d. degalų pardavimo vietose turi būti pradėta prekiauti Lietuvos Respublikos arba Europos Sąjungos standartų reikalavimus atitinkančiu benzinu, kuriame yra nuo 5 iki 10 procentų biodegalų, ir ne vėliau kaip nuo 2012 m. sausio 1 d. – dyzelinu, kuriame yra ne mažiau kaip 7 procentai biodegalų“. Iki šiol dėl Energetikos ministerijos aplaidumo ar nekompetencijos nesugebėta parengti teisės aktų, nurodančių aiškias įstatymo vykdymo sąlygas.

„Manau, Energetikos ministras privalo paaiškinti visuomenei, kodėl poįstatyminiai aktai iki šiol neparengti. Būtina kuo skubiau ištaisyti klaidą – Ministerija gali atšaukti įstatymą arba privalo skubiai jį koreguoti. Jei to nebus padaryta, nukentės ne tik degalinės, bet ir automobilių savininkai, nes dar nėra aišku, ar tokį kurą galima naudoti, gal jis gali pakenkti automobiliams“, – sako A.Butkevičius.

Atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė

 Tel. 2396327, 865048830


Komentarai išjungti.

LSDP Mažeikių skyrius