Partijos laikraštis

    Archyvai

Socialdemokratai pasiekė, kad nekiltų kainos dujų ir šilumos vartotojams

LSDP vadovaujamos Vyriausybės inicijuotas Seime skubos tvarka buvo priimtas Suskystintų dujų terminalo įstatymo pakeitimas. Jis užtikrino, kad Suskystintų dujų terminalas būtų pripažintas valstybės strateginiu objektu.

Socialdemokratai pasiekė, kad šiuo įstatymu būtų užkirstas kelias netolygiom energijos žaliavų kainom, dėl ko būtų reikšmingai – iki 30 procentų pabrangę dujos Vilniuje ir iki 20 procentų Kaune. Vartotojams dėl to būtų didėjusi ir šilumos kaina.

„Vyriausybės pasiūlytas ir Seimo Ekonomikos komiteto patobulintas įstatymo projektas numato tolygų ir mažiausiai skausmingą vartotojams SGD terminalo ir suskystintų dujų tiekimo kaštų paskirstymą vartotojams“, – sakė Seime Ekonomikos komiteto išvadą pristatęs socialdemokratas Artūras Skardžius.

Šiandien priimtu SGD terminalo įstatymu nustatyta, kad energijos gamintojai pirktų SGD terminalo būtinojo gamtinių dujų kiekio dalį už Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos patvirtintą kainą 2016 metams.

LSDP pirmininkas Premjeras Algirdas Butkevičius ragino Seimo narius pritarti įstatymo projektui, jeigu jie nenori, kad didžiųjų miestų vartotojams pabrangtų šilumos energijos tarifai. „Buitiniams vartotojams dujų kainos nepriėmus įstatymo nesikeistų, bet šilumos gamintojams jau kitais metais dujos brangtų. Projektas numato, kad Suskystintų dujų terminalo kainos būtų amortizuotos“. – tvirtino Ministras Pirmininkas.

LSDP informacija


Komentarai išjungti.

LSDP Mažeikių skyrius