Partijos laikraštis

    Archyvai

„Tam davė, o …“ Mažeikiai vėl liko už borto

Kaimyninį Akmenės rajoną pasiekė džiugi žinia, kad Vyriausybė jų rajono savivaldybei papildomai skyrė 3,45 mln. eurų: dalis lėšų skirtos ekonomikai skatinti ir rajono projektams įgyvendinti. Mažeikių rajonui, turinčiam tokias pat galimybes ir dar didesnį lėšų poreikį, neskirta nė cento. Šis faktas tarp politikų, visuomenėje ir, žinoma, mūsų – LSDP Mažeikių skyriuje, sukėlė didžiulę nuostabą ir nepasitenkinimą: negi rajonas toks turtingas, kad papildomos investicijos jam nereikalingos? Ar rajono vadovai buvo nuvykę į Vilnių, ar su Mažeikių rajone išrinktais Seimo nariais lankėsi Finansų ministerijoje? Klausimų daugiau nei atsakymų…

Apie tai, kad Mažeikių rajonui lėšų, skirtų ekonomikai skatinti ir rajono projektams įgyvendinti, Vyriausybė neskyrė nė cento, rajono Savivaldybės meras Vidmantas Macevičius atvirai patvirtino nuotolinio būdu vykusio IQ forumo „Covid-19“ įtaka regionų verslui: diskusija Mažeikiuose“ metu. 

Vyriausybė teigia, kad iš ministerijų ir savivaldybių buvo gauta pasiūlymų skirti 2020 m. papildomų valstybės vardu pasiskolintų lėšų statybos darbams, programoms ir priemonėms, susijusiems su šalies ekonomikos palaikymu ir (ar) vystymu, finansuoti beveik už 1,2 mlrd. eurų, t. y. beveik 3,5 karto daugiau nei buvo numatyta skirti lėšų, skirta – 345 milijonai eurų.

Kai kurios savivaldybės sulaukė iki keliolikos milijonų eurų investicijų, kitos – kiek mažiau, bet buvo ir savivaldybių, kurioms neskirta nieko – tarp jų pateko ir Mažeikių rajonas.

Mano žiniomis, paraišką dėl lėšų skyrimo Mažeikių rajono savivaldybės administracija pateikė, bet kodėl gautas neigiamas atsakas, iki šiol neaišku. Lieka tik spėlionės: gal neįsitekta į paraiškų pateikimo terminus, o gal prašyta lėšų projektams, kurie neatitinka Vyriausybės reikalavimų skirti lėšas tam tikriems projektams kriterijams?
Vyriausybė pažymėjo, kad skirstant lėšas prioritetas buvo teikiamas į atitinkamų metų Valstybės investicijų programą įtrauktiems investicijų projektams sparčiau įgyvendinti, taip pat kitiems statybos darbams, programoms ir priemonėms, kurių lėšos bus panaudotos arba kurių įgyvendinimui sutartys su rangovais bus sudarytos iki š. m. liepos 1 dienos.

Aš nežinau, kam mūsų savivaldybė prašė skirti lėšas, bet žinau, kur labiausiai trūksta lėšų ir kam jų reikėtų prašyti pirmoje eilėje – tai visų mažeikiškių laukiamos sporto arenos statyboms, Pavenčių gatvės rekonstrukcijai užbaigti, kino teatro salei įrengti, daugiabučių namų kiemų renovacijai ir kitiems aktualiems projektams. Tenka tik apgailestauti, jog yra kaip yra – mes vėl liekame už borto. Gaila, kad ir esami Seimo nariai nesugebėjo nieko padėti. Norėtųsi dėl šio apmaudaus fakto išgirsti dabartinės rajono valdžios paaiškinimus, o gal ir prisipažinimą, kas yra ta rajono vadovų silpnoji grandis, žlugdanti mažeikiškių viltis?

LSDP Mažeikių skyriaus pirmininkas Viktoras Prokopčukas


Komentarai išjungti.

LSDP Mažeikių skyrius