Partijos laikraštis

    Archyvai

Lsdp Mažeikių skyriaus bičiulės lankėsi Briuselyje

Šių metų rugpjūčio mėnesį Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė LSDP Mažeikių skyriui skyrė du kelialapius į Europos Parlamentą Briuselyje. Ji pageidavo, kad kelionėje dalyvautų socialinės sferos darbuotojai. Briuselyje jau yra pabuvoję nemažai aktyvių partiečių. Šį kartą rugsėjo 16-22 dienomis į kelionę išsiruošė Zofija Valatkienė ir Renata Vindašienė. Jos prisijungė prie kitų, 46 asmenų grupės iš visos Lietuvos kampelių, tarp kurių buvo LSDP nariai, profsąjungų atstovai, V. Blinkevičiūtės konkurso “Pažink socialinę Europą” 1-3 vietų nugalėtojai, Nacionalinės karikatūristų asociacijos atstovai ir kt., kurie, Vilijos Blinkevičiūtės kvietimu, išvyko į Europos Parlamentą Briuselyje. Kelionei vadovavo visada besišypsanti Lina Šaltienė, Europos Parlamento narės padėjėja ir gidas Mantas Karvelis, kuris Novaturo kelionių agentūroje dirba jau 10 metų. Tai ramus, kantrus ir labai kompetentingas žmogus. Lina su V. Blinkevičiūte dirba 8 m., o Europos parlamento biure Vilniuje 3 metai nuo V. Blinkevičiūtės kadencijos pradžios.

Labai anksti ryte išvykome iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, vėlyvą vakarą apsistojome viešbutyje Vokietijoje. Kitą dieną vykstame toliau, tiesa su nuotykiais, nes tik įvažiavus į Olandiją, sugedo autobusas. Tačiau labai operatyviai viskas išsisprendė ir su kitu autobusu atvystame į Nyderlandų sostinę Amsterdamą (750 tūkst. gyventojų). Miestas nuo potvynių apsaugotas užtvankomis ir kanalais, kurių mieste yra 165, o kanalų krantus jungia per 1200 tiltų. Amsterdame priskaičiuojama daugiau nei pusė milijono dviračių. Kasmet jų pavagiama apie 50 tūkstančių, o 10 tūkstančių ištraukiama iš kanalų. Aplankėme Dam ( Rotušės)aikštę su žymiuoju Laisvės paminklu, Singel kanalo gėlių turgų, praėjome pro Raudonųjų žibintų kvartalą, plaukėme laiveliu Amsterdamo kanalais.

Kitą dieną vykstame į Briuselį, kuris ir yra svarbiausias šios kelionės tikslas. Tai miestas, kuriame susimaišė kalbos ir architektūros stiliai, kuris stebina didžiuliais parkais ir moderniais dangoraižiais. Čia aplankėme Didžiąją aikštę, apsuptą gildijų namais, Rotušę, Karališkuosius rūmus, besišlapinančio berniuko skulptūrą. Po to nuskubėjome į Europos Parlamentą, kur mus pasitiko parlamentarė Vilija Blinkevičiūtė. Visų pirma išklausėme Ievos Valutytės įdomią paskaitą apie Parlamento veiklą, jo funkcijas, apie mūsų šaliai atstovaujančių parlamentarų darbą. Paskui apie savo kasdienį darbą Europos Parlamente kalbėjo Vilija Blinkevičiūtė. Ji labai vaizdžiai, o kartu ir profesionaliai pasakojo apie parlamentarei rūpimus klausimus, apie artimiausius planus, apie Lietuvos ateitį. Gaila, kad dėl techninių kliūčių negalėjome apsilankyti pagrindinėje plenarinių posėdžių salėje. Vakare mūsų laukė soti vakarienė Briuselio restorane drauge su Vilija Blinkevičiūte. Visi nuoširdžiai bendravome, parlamentarė Vilija noriai atsakinėjo į klausimus, pasakojo apie Lietuvos neįgaliųjų problemas, apie Europos Parlamente dirbančius neįgaliuosius, linkėjo stiprybės visoms mamoms, kurios pačios augina neįgalius vaikus.

Rytą jau keliavome į Liuksemburgą. Ten aplankėme Hercogų rūmus, D‘Armes ir Viljamo aikštes, Katedrą, šv. Jono bažnyčią. Vakare atvykstame į Vokietijos viešbutį, kur išmiegoję traukiame Į Bambergo miestą. Miestas įsikūręs ant septynių kalvų, kaip ir Roma, todėl viduramžiais vadintas „Vokiečių Roma“. Bambergas( UNESCO kultūros paveldo objektas) vienas iš nedaugelio senųjų Vokietijos miestų, kuris nenukentėjo per Antrąjį pasaulinį karą ir išsaugojo savo senovinę architektūrą. Grožėjomis šv. Petro ir šv. Jurgio katedromis, Altenburgo tvirtove, Senąją (XV-XVI) ir Naująją (1704 m) miesto rotušėmis, Fricenhailingeno bazilika ir kt.

Šioje kelionėje su mumis keliavo animacinių filmų režisierius ir dailininkas Ilja Bereznickas, karikatūristai Ramūnas, Edmundas, Šarūnas, Vladimiras, Jonas. Karikatūristai tokie jau yra – nepraleidžia nė vieno aktualaus įvykio šmaikščiai jo nepavaizdavę. Jų kuriami piešiniai- mes patys, todėl visi kelionės dalyviai buvo apdovanoti šaržais. Tai pati gražiausia dovana, kokią galėjome parsivežti. Ačiū jiems. Gaila, kad viskas, kas turi pradžią, turi ir pabaigą…Ankstų rugsėjo 22 rytą kupini smagių įspūdžių, įgiję naujos patirties, naujų draugų, bendraminčių sugrįžome į Lietuvą. Visi keliautojai perduoda šilčiausius linkėjimus ir nuoširdžiausią padėką europarlamentarei Vilijai Blinkevičiūtei už maloniai ir kultūringai praleistą laiką.

 

Zofija Valatkienė

 

Nuotraukas galite peržiūrėti čia

https://skydrive.live.com/?cid=62de8108f60c0609&id=62DE8108F60C0609%211230

 

 


Komentarai išjungti.

LSDP Mažeikių skyrius