Partijos laikraštis

    Archyvai

Mažeikiai vėl šalia geldos?

Istorija kartojasi: Susisiekimo ministro gegužės mėnesio 22 dienos įsakymo dėl ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plano lėšų skyrimo pėsčiųjų ir dviračių takams bei kitoms kelių saugumo priemonėms įrengti sąraše Mažeikių rajono vardo nėra.

Ar čia kažkieno piktas pokštas, ar rajono Savivaldybės vadovai kažko vėl nespėjo, ar nepadarė iki galo? O gal tai taps nesėkmingomis tradicijomis?

Maždaug prieš dvi savaites mažeikiškių ausis pasiekė liūdna žinia, kad Vyriausybė papildomai skirstydama ekonomikai skatinti ir projektams rajonuose įgyvendinti, Mažeikiams neskyrė nė cento, kai tuo tarpu kaimyniniam Akmenės rajonui buvo atseikėta 3,45 mln. eurų. Tada bandėme ieškoti priežasčių, kodėl taip atsitiko, bet atsakymo iki šiol nežinome – niekas, nei rajono Meras, nei administracijos direktorė, nei mūsų rajone išrinkti Seimo nariai  paaiškinti nesiteikė.

Iš viso Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plano lėšos pėsčiųjų ir dviračių takams bei kitoms kelių saugumo priemonėms įrengti rajonams Susisiekim ministras skyrė beveik 15 mln eurų. Kaimynai akmeniškiai vėl ploja rankomis prie savo biudžeto dar prisijungę 1.3 milijonus Eurų ir galės įgyvendinti du nemažus projektus.

Man atrodo keista tokia savivaldybės vadovų pozicija, panaši į stručių – nuo problemų slėptis užsidengiant akis ir ausis. Kiek rajone turime saugių dviračių takų? Jiems suskaičiuoti nereikia nė visų vienos rankos pirštų. Neužbaigtas ir Mažeikių miesto gatvių dviračių tinklas, kai kuriose gatvėse dviračių takų dar nėra visai, neaišku, ar pakaks lėšų Židikų seniūnijoje pradėtam rekonstruoti keliui Židikai-Pikeliai, ar jį teks stabdyti pusiaukelėje – Lūšėje?

Guodžia tik tai, kad prieš kelias dienas rajoną pasiekė ir gera žinia, jog tarp Susisiekimo ministro paskirstytų lėšų Lietuvos savivaldybių keliams taisyti jau figūruoja ir Mažeikiai. Iš valstybės biudžeto  programų skirtos lėšos Mažeikių miesto J. Basanavičiaus gatvei, kai kurių rajono miestelių gatvėms remontuoti, viadukui virš geležinkelio  Algirdo g. užbaigti.

Viktoras PROKOPČUKAS

LSDP Mažeikių skyriaus pirmininkas


Komentarai išjungti.

LSDP Mažeikių skyrius