Partijos laikraštis

    Archyvai

Nuo minties iki kalėdinės tradicijos

Praėjusiais metais, dar dirbdama Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja, įgyvendinau gana drąsią ir itin daug gražių bei šiltų padėkos žodžių sulaukusią idėją – pirmą kartą Mažeikių senamiestyje įrengti Kalėdų miestelį – vietą, kurioje galėtum pasiklausyti muzikos, išgerti šiltos cinamonu kvepiančios arbatos ar kitų gėrimų, paragauti Mažeikių rajono bendruomenių gaminamų patiekalų, įsigyti vietos amatininkų bei menininkų dirbinių, pabendrauti.  

Džiaugiuosi, kad Kalėdų miestelis su jame veikiančia šventine muge bei organizuojamais kultūriniais renginiais tapo Mažeikių miesto gyventojų ir svečių traukos centru. Nuo mugės atidarymo dieną koncertavusios grupės „The Roop“ iki šventinių rajono meno kolektyvų pasirodymų – kiekvienas galėjo atrasti sau malonių pramogų.

Nepamiršti buvo ir mažieji rajono gyventojai. Specialiai jiems pradžiuginti buvo nuspręsta į Mažeikius pakviesti Kalėdų Senelį, kurį atlydėjo visa delegacija zuikių, dūdorių ir kitų pasakiškų personažų. Kalėdų Seneliui Mažeikių geležinkelio stotyje įrengėme rezidenciją, kad jis Kalėdų miestelyje užtruktų šiek tiek ilgėliau, spėtų pakalbinti kiekvieną pas jį apsilankiusį mažylį, pasiklausytų pasakojimų, eilėraščių ir palinkėjimų. Turiu pasakyti, kad Kalėdų Seneliui Mažeikiuose taip patiko, kad šiemet jis pas mus vėl atvyks.

Pagrindinę miesto eglę ir senamiestyje įkurtą Kalėdų miestelį sujungė pėsčiųjų takas per jaunųjų rajono menininkų piešiniais išpuoštą viaduką. Šiemet pėsčiųjų viaduką puošia Onos Venslovienės dovana miestui – sodai. Kūrybinga, užsispyrusi ir motyvuota mažeikiškė idėją papuošti viaduką pasiūlė dar vasarą. Šiandien jos darbais gali džiaugtis kiekvienas pėsčiųjų viaduko praeivis.

O kad lengviau būtų rasti pirmą kartą Mažeikuose įrengtą Kalėdų miestelį, kelią rodė ir įvairiuose miesto vietose įsikūrę nykštukai. Norintieji aplankyti abi pagrindines šventines erdves, esančias mikrorajone ir senamiestyje, taip pat galėjo važiuoti kalėdiniu autobusu.

Kalėdinis autobusas į miesto gatves išvažiuos ir šiais metais, todėl kviečiu nepamiršti pradžiuginti ir vienišų senjorų, atsivežti juos šventiniu autobusu į nepamirštamą Kalėdų miestelį. Čia tradiciškai šurmuliuos Mažeikių rajono ir svečių meno kolektyvai, dalyvaus amatininkai, rajono bendruomenės, menininkai ir prekybininkai.

Džiaugiuosi stebėdama, kad pernai galvoje gimusi idėja, kuri savivaldybėje buvo sutikta nedrąsiai, buvo įgyvendinta su lūkesčius pralenkiančiu pasisekimu, o šiemet ji jau tampa tradicija. Mano pradėti darbai tęsiami, o sulaukti šilti ir malonūs žodžiai – maloniausia padėka.

Nuo idėjos iki jos įgyvendinimo nueitas netrumpas kelias, pareikalavęs įvairių organizacijų ir atskirų asmenų įsitraukimo bei bendradarbiavimo. Esu dėkinga Mažeikių seniūnijos, Mažeikių kultūros centro darbuotojams ir Onutei Venslovienei už laiką ir energiją puošiant miesto erdves ir ruošiant šventę, Mažeikių rajono bendruomenėms, amatininkams, menininkams ir atlikėjams, kurie įkvėpė gyvybės šventiškai išpuoštam Kalėdų miesteliui, ir miesto gyventojams bei svečiams, kurių įvertinimas skatina eiti toliau, imtis naujų idėjų įgyvendinimo.

Labai džiaugiuosi, jog mano idėja Mažeikiuose įkurti Kalėdų miestelį pasiteisino. Neabejojau ja nei prieš gerus metus, neabejoju ja ir dabar. Ši tradicija Mažeikiuose bus gyva tiek, kiek mūsų širdyse bus atjautimo kitiems, džiaugsmo ir šilumos! Ramių ir šiltų visiems švenčių!

Rūta Matulaitienė, Lietuvos socialdemokratų partijos narė, buvusi Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja, kandidatė į Mažeikių merus


Komentarai išjungti.

LSDP Mažeikių skyrius