Partijos laikraštis

    Archyvai

Prezidentės metinis pranešimas skirtas artėjantiems rinkimams

Lietuvos Respublikos Seime skaitytas metinis Prezidentės pranešimas – laukiamas įvykis valstybėje, laikomas pagrindu įvertinti Prezidentūros, kitų institucijų veiklą, šalies situaciją.

Tačiau šiemet pranešimas nuskambėjo taip, tarsi šalies ekonomika augtų pati sau, be jokių Vyriausybės pastangų arba, pasak Prezidentės, strateginių sprendimų.

Šalies vadovės pranešime paminėti valstybės stabilizavimo, finansinės atsakomybės, saugumo pasiekimai, energetinė nepriklausomybė, priartėjimas prie ekonomiškai stiprių valstybių klubo – tarsi savaiminiai šalies raidos įvykiai, pasiekti be jokių šios valdžios – Seimo ar Vyriausybės iniciatyvų ir darbo.

Visi laukė didžiausio pastarųjų metų politinio-kriminalinio įvykio įvertinimo – įtarimų dėl korupcijos vienam stambiausių Lietuvos verslo koncernų MG „Baltic“ ir vienai didžiausių Liberalų sąjūdžio partijų bei jos vadovui. Skandalas iškart perdėliojo politinių jėgų žemėlapį prieš rinkimus, smarkiai sukrėtė visuomenę. Tačiau Prezidentės pranešime šis įvykis sulaukė trumpų užuominų, vietoje atsakingų skandalo veikėjų įvardijimo ir jų veiklos įvertinimo, skirtingai nuo valdančiųjų partijų linksniavimo.

Tuo tarpu skambiausi pagyrimai iš šalies Parlamento tribūnos ir Prezidentės lūpų nuskambėjo pačios Prezidentės iniciatyvoms. Tokioms akcijoms „Už saugią Lietuvą“, raginančioms įsivaikinti, globoti, mažinti patyčias.

„Pranešime nebuvo Prezidentūros ar Prezidentės darbų ataskaitos, tai – kalba, skirta artėjantiems rinkimams ir valdančiųjų kritika,“ – Prezidentės pranešimą įvertino Seimo vicepirmininkas Algirdas Sysas, Socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas.

„Metiniame pranešime Prezidentė neišvengė rinkimų atmosferos. O tai rodo, kad iš esmės dėmesys skiriamas tik valstybės vidaus problemoms, o ne užsienio politikai, už kurią Prezidentė tiesiogiai atsakinga,“ – teigia Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė.

Socialdemokratai pasigedo ne tik Prezidentės dėmesio užsienio politikai, santykiams su svarbia kaimyne ir partnere Lenkija, bet taip pat ir įvertinimo Vyriausybės veiklos, skirtos ankstesnės Vyriausybės klaidų taisymui.


Komentarai išjungti.

LSDP Mažeikių skyrius