Partijos laikraštis

    Archyvai

Savivaldybės meras A. Tenys: „Kliūčių buvo, tačiau vežimas juda į priekį“

Mažeikiai sparčiai gražėja. Gaiviai keičiasi visas Mažeikių rajonas: rekonstruotos senamiesčio gatvės vis labiau panašėja į jaukias Vakarų Europos miestų gatves, nauju šiltu rūbu rengiasi daugiabučiai namai, renovuoti miestelių ir gyvenviečių centrai, seniūnijos, kultūros įstaigos, mokyklos, sporto aikštynai, netrukus prasidės darbai bibliotekoje, kultūros centre, muziejuje…

„Labai norime, kad Mažeikių rajone gyvenantys žmonės jaustųsi saugiai ir patogiai, turėtų darbą, už kurį būtų tinkamai apmokama, galėtų mėgautis puikiais kultūriniais ir sportiniais renginiais, būtų sudarytos sąlygos verslo ir žemės ūkio plėtrai“, – teigia Mažeikių rajono savivaldybės tarybos vadovas, socialdemokratas Antanas Tenys.

 

Tyrimų rezultatas: einama tinkama linkme

Mažeikiai – rajonas, kuriame norisi gyventi. Tokia prieš penkerius metus suformuluota strateginė vizija yra pagrindinis Mažeikių rajono savivaldybės tarybos valdančiosios daugumos, kurią sudaro 10 Socialdemokratų frakcijos narių, 4 partijos Tvarka ir teisingumas atstovai, 4 – Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos ir 2 – Darbo partijos nariai, siekis.

Šalyje vykdomi tyrimai rodo, kad Mažeikių rajono savivaldybė eina gera linkme.

Lietuvos laisvosios rinkos instituto pristatytame Lietuvos savivaldybių indekse, kurio tikslas įvertinti Lietuvos savivaldybių veiklą, šiemet iš 53-ių rajonų savivaldybių Mažeikių rajono savivaldybė užima ketvirtą vietą, surinkusi 61,7 balus iš 100 galimų. Praėjusias metais Mažeikių rajono savivaldybė buvo aštuntoje, o 2011 metais – 30 vietoje.

Indeksas sudarytas remiantis įvairiais savivaldybės veiklą apibūdinančiais rodikliais dešimtyje sričių: komunalinis ūkis, transportas, švietimas, sveikata, socialinė rūpyba, investicijos, mokesčiai, turto valdymas, administracija, biudžetas. Tarp rajonų savivaldybių Mažeikių rajono savivaldybė sveikatos bei investicijų ir plėtros srityse užima antrąsias vietas.

Savaitraščio „Veidas“ paskelbtame Lietuvos savivaldybių reitinge šiemet tarp šešiasdešimties šalies savivaldybių Mažeikių rajono savivaldybei skirta septinta vieta. Per metus mūsų rajono savivaldybė pakilo per vieną vietą aukščiau – 2012-ųjų metų reitinge Mažeikių rajonas buvo aštuntas. Visas savivaldybes „Veidas“ šiemet vertino pagal dvidešimt penkis parametrus. Kiekviena savivaldybė galėjo surinkti daugiausiai 200 taškų. Mažeikių rajono savivaldybė surinko 101,11 taškus ir pateko į septintuką šalies savivaldybių, surinkusių daugiau nei 100 taškų.

 

Vykdoma numatyta programa

Mažeikių rajono savivaldybės meras, Lietuvos socialdemokratų partijos Mažeikių skyriaus pirmininkas A. Tenys primena, kad prieš dvejus metus, po 2011 metų Savivaldybių rinkimų, susibūrusi valdančioji dauguma sudarė veiksmų planą ir jį pristatė visuomenei. Šiuo dokumentu buvo patvirtinti numatyti darbai, kurie, visų valdančiosios koalicijos partnerių nuomone, buvo realūs ir būtini.

„Teko dėti daug pastangų, kad būtų įgyvendinti numatyti projektai. Didelis darbas laukė Savivaldybės administracijos. Natūralu, kad nuolat atsirasdavo įvairiausių kliūčių, tačiau nors ir sunkiai, bet vežimas juda į priekį. Džiaugiuosi, kad vykdome rinkėjams duotus pažadus“, – laikraščiui „Būdas žemaičių“ sakė socialdemokratas A. Tenys.

Savivaldybės mero teigimu, Tarybos vadovo funkcija – sudėlioti visų partijų siūlymus, pageidavimus, programas.

„Jeigu nevykdysime kurios nors partijos duotų pažadų, neišlaikysime stabilios valdančiosios daugumos. Turime užsibrėžtus tikslus, kasmet juos peržiūrime, analizuojame, ką padarėme ir ką dar galime padaryti. Savivaldybė, siekdama darnaus rajono vystymo, formuoja ekonominės aplinkos veiksnius tiek, kiek jai leidžia teisinė bazė ir ribotos Savivaldybės biudžeto lėšos, valstybės teikiamos galimybės, ES struktūriniai fondai ir programos. Pritrauktos investicijos, sudarytos palankios sąlygos verslo plėtrai gali padaryti įtaką ekonominės aplinkos pokyčiams. Nuo to daug priklauso tolesnės rajono vystimosi perspektyvos“, – kalbėjo meras.

 

Projektų gausa ne tik mieste, bet ir kaimuose

Darbai vykdomi ne tik mieste, bet ir kaimuose: tvarkomos gatvės, įrengiami sporto aikštynai, vykdomos seniūnijų pastatų, kultūros namų ir kitų objektų renovacijos. 2011 m. kaimuose įvykdyti 5 projektai, 2012 m. – 17, šiemet numatoma užbaigti 8 projektus.

Savivaldybės mero nuomone, vienas iš geresnių, gyventojams apčiuopiamą naudą duodančių projektų yra daugiabučių namų renovacija.

„Ne tik iš išorės namai gražiau atrodo, bet ir sutvarkoma aplinka bei, kas yra svarbiausia, už šildymą mokama kur kas mažiau. Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis Mažeikiuose turi būti renovuotas keturiasdešimt vienas namas. Manau, kad kitais metais darbai pagal šią programą bus baigti. Prasidės antrasis Vyriausybės patvirtintas daugiabučių namų modernizavimo etapas. Tikiu, kad miestas pagražės ir galbūt pritrauks naujų investicijų, čia bus maloniau dirbti ir gyventi, o mūsų tikslas – verslo plėtra ir naujų darbo vietų atsiradimas“, – sakė A. Tenys.

Vienas iš didesnių likusių įgyvendinti projektų – Juodpelkio parko ir stadiono kompleksinis sutvarkymas, įrengiant pagrindinę miesto rekreacinę ir aktyvaus laisvalaikio zoną. Daug darbo dar teks įdėti tvarkant Senamiesčio parką.

„Taip pat dar reikia rekonstruoti Mažeikių rajono savivaldybės viešąją biblioteką, muziejų, Savivaldybės kultūros centro pastatą bei sutvarkyti Vasario 16-osios, Respublikos, Naftininkų, Gamyklos gatves“, – vardino meras.

 

Tenka priimti ir nepopuliarių sprendimų

Paprastumu ir duoto žodžio laikymusi garsėjantis A. Tenys neslepia, kad būna labai skaudu, kai reikia priimti gyventojams nepopuliarius sprendimus. Išties sunku, bet kito kelio nėra.

„Socialdemokratų partijos rinkiminėje programoje rašėme, kad, kiek galėsime, nedidinsime mokesčių. Stengiamės to pažado laikytis, bet, deja, ne visada galime to išvengti“, – apgailestavo Lietuvos socialdemokratų partijos Mažeikių skyriaus pirmininkas.

Tačiau galima ir pasidžiaugti: Mažeikiuose šilumos kaina yra išlaikoma pakankamai žema lyginant su kitais Lietuvos rajonais, stabiliai tos pačios išlieka maršrutinių autobusų bilietų kainos.

Daug diskusijų ir gyventojų nepasitenkinimo kelia atliekų tvarkymo klausimai. „Turiu priminti, kad mažeikiškiai nuo pat rinkliavos įvedimo pradžios mokėjo mažiau negu kiti Telšių regiono rajonai. Dabar kaina suvienodinta, nes turime išspręsti labai dideles finansines problemas. Jei kaina nuo pat pradžių būtų nustatyta kaip visame regione, tai šiandien tos skolos nebūtų“, – sakė meras ir patikino, kad rinkliava reikalinga ne pelnui gauti, o tam, kad teikiant paslaugą, būtų galima už ją atsiskaityti.

Savivaldybės administracijos direktoriaus, socialdemokrato Broniaus Kryžiaus teigimu, valdančiosios daugumos suformuota programa šiuo metu yra sėkmingai įgyvendinama.

„Visi galvoja, kad esminis dalykas – suformuoti valdžią, išrinkti merą, vadovus, komitetų pirmininkus, iš tikrųjų – svarbiausia priimti reikalingus sprendimus, o visa kita – kruopštus kasdieninis darbas“, – kalbėjo B. Kryžius.

 LSDP Mažeikių skyriaus informacija


Komentarai išjungti.

LSDP Mažeikių skyrius