Partijos laikraštis

    Archyvai

Savo protu ir atkaklumu galime pasiekti viską

Mažeikiuose 1987 m. gruodį gimęs Aurimas Daukantas nuo vaikystės buvo tarsi gyvsidabris – aktyvus vaikas. „Mokiausi Mažeikių Pavasario vidurinėje mokykloje. Negalėjau sėdėti nieko neveikdamas. Mokykloje įsiliejau į joje veikiančius būrelius, sportavau. Aštuntoje klasėje tapau Lietuvos čempionas 1500 m. bėgimo su kliūtimis distancijoje. Aktyviai sportavau tol, kol vis dažniau mokytojai pradėjo kalbėti apie abitūros egzaminus ir kelią, kurį reikės mums pasirinkti. Pasirinkau politiką“, – sako Aurimas.

Nors jaunuolis ne kartą lipo ant nugalėtojų pakylos už savo sportinius gebėjimus, ne kartą buvo išrinktas į geriausių rajono sportininkų dešimtukus, visgi gyvenimo su sportininko karjera Aurimas nesusiejo. Supratęs mokslo svarbą A.Daukantas išskirtinį dėmesį skyrė istorijai ir politologijai.

„Norėjau pažinti iškiliausias praeities asmenybes, jų sėkmės istorijas bei veikimo principus, kurie nulėmė sėkmę ne tik jų gyvenimuose, bet ir pasaulio valstybių raidos istorijoje… To pažinimo ieškodamas ir pasirinkau istorijos studijas Vytauto didžiojo universitete. Tiesa, nors nuo 10 klasės daugiausia dėmesio skyriau mokymuisi, savo laisvalaikio negailėjau ir popamokinei veiklai mokykloje. Beje, vaikystėje, kaip ir kiekvienas berniukas, svajojau tapti policininku, ugniagesiu arba karininku. Dar paauglystėje svarsčiau apie karo akademiją, bet gyvenimas atvedė mane į istorijos interpretavimą“, – pasakoja pašnekovas.

Dar vienuoliktoje klasėje Aurimą moksleiviai beveik vienbalsiai išrinko mokyklos prezidentu. Aktyvus ir visuomeniškas vaikinas organizavo popamokinę veiklą, atstovavo moksleiviams trišalėje: mokinių, tėvelių, bei mokyklos administracijos taryboje, įgijo patirties. Pasak jaunuolio, sėkmingi sprendimai, lemiantys įvairias moksleivių gyvenimo sritis, skatino dirbti dar atsakingiau.

Pastebėję nenustygstantį vietoje, atsakingą ir darbštų bendraamžį į savo būrį jį pakvietė rajono jaunieji socialdemokratai. Jau po metų Aurimas buvo išrinktas Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos Mažeikių skyriaus pirmininku. Dar po metų tapo Socialdemokratinio jaunimo sąjungos kontrolės komisijos narys.

„Į LSDP įstojau tik sukakus pilnametystei, jau tada jaučiau, kad ši politinė srovė yra artimiausia ir priimtiniausia man dėl rūpinimosi paprastu žmogumi. Nors ir būdamas jaunas partijos skyriuje sulaukiau stipraus palaikymo, o tai suteikė tiek pasitikėjimo savimi, tiek galimybių toliau aktyviai dirbti rajono visuomeninėse organizacijose“.

Per tą laiką Aurimas mokėsi VDU istorijos. Šiuo metu jis – istorijos ketvirto kurso studentas. Tačiau didelę dalį savo laiko skiria ir politikai.

„Esu LSDP Mažeikių skyriaus pirmininko pavaduotojas, LSDJS Mažeikių skyriaus pirmininkas. Buvau iniciatyvinės grupės narys, kuriant rajono Jaunimo ir su Jaunimu Dirbančių Visuomeninių Organizacijų Asociaciją “Apskritas stalas”. Dabar esu šios organizacijos narys. Sėkmingai atstovauju rajono jaunimui, būdamas rajono jaunimo reikalų tarybos nariu. Neužmiršau ir sporto, aktyviai prisidedu ir prie lengvosios atletikos klubo „Pavasaris“ veiklos Mažeikiuose. Esu šaulių sąjungos narys rajone. Nevyriausybinių organizacijų asociacijos rajone tarybos narys“, – vardija savo pareigas jaunas perspektyvus politikas.

Paklaustas apie laisvalaikį Aurimas nevynioja žodžių į vatą.

„Kaip ir daugelis jaunų žmonių laisvalaikį labiausiai vertinu artimųjų ar draugų būryje. Didelę dalį laisvalaikio užima sportiniai užsiėmimai, kurie skiriasi priklausomai nuo metų laiko ir sąlygų lauke, mėgstu gamtą, žvejybą. Tai užsiėmimai su kuriais aš užaugau ir be kurių neįsivaizduoju savo laisvalaikio. Žinoma, geram kinui ar puikiai knygai visada atsiras laiko mano dienotvarkėje. Klausausi įvairios muzikos, tai priklauso nuo nuotaikos. Gali būti džiazas, klasika, gali skambėti ir Linking park‘ai“, – šypsosi socialdemokratas.

Jaunas vyras svarsto, kodėl Lietuvoje susidarė tokia padėtis, kai iš savo tėvynės Lietuvos sprunka ne tik jaunimas, bet ir darbingo amžiaus žmonės.
„Tauta išrinko tokią valdžią, kuri dabar ciniškai visą krizės naštą verčia pažeidžiamiausiam visuomenės sluoksniui. Tai vyksta dėl paprastos priežasties – dėl akivaizdžios demokratijos stokos mūsų politinėje sistemoje. Socialdemokratų frakcija turi tapti ta jėga, kuri yra pajėgi tai sutvarkyti, kuri priartintų valdžią prie paprasto žmogaus. Jokioje loterijoje niekada neišloši tiek, kiek gali pasiekti savo rankomis, protu ir atkaklumu. Atkaklumo bičiuliams netrūksta“, – mano A.Daukantas.

Aurimą itin žavi charizmatiškos asmenybės. Tačiau dar viena reikšminga būdo savybė – žmogiškumas.

„Man svarbus politikų požiūris į žmogų, ypač į eilinį Lietuvos gyventoją, tad labiausiai žaviuosi šviesaus atminimo Lietuvos politine asmenybe Prezidentu Algirdu Mykolu Brazausku“, – sako pašnekovas.

Pasak Aurimo, charizmatiškos asmenybės gali suvienyti lietuvius, nes visuomenei Lietuvoje šiuo metu labai trūksta vienybės.

„Ko gero, tas keistas priešiškumas ir abejingumas svetimo laimei yra sovietinių represijų padarinys. Tačiau, mano nuomone, vakarietiškas laisvesnis požiūris į gyvenimą, mažesnis susikaustymas, ir, be abejo, gebėjimas džiaugtis dalykais, kurie galbūt iš pirmo žvilgsnio neatrodo tokie didūs, galėtų mus suvienyti.“

Žymos:,


Komentarai išjungti.

LSDP Mažeikių skyrius