Partijos laikraštis

    Archyvai

Seimo LSDP frakcijos pranešimas

 

2012 m. vasario 14 d.

Juozas Olekas: Krašto apsaugos ministrei partiniai ginčai svarbiau už racionalius sprendimus?

Seimo LSDP frakcijos seniūno pavaduotojas Juozas Olekas spaudos konferencijoje kritikavo Krašto apsaugos ministrės sprendimus ir abejojo, ar ministrė, įsivėlusi į vidinius partinius ginčus su savo  kolegomis, nepamiršo tiesioginių pareigų – užtikrinti efektyvų ir racionalų lėšų, skirtų krašto apsaugai panaudojimą.

„Negalima nesutikti su tuo, kad Lietuvos krašto apsaugai skiriamos menkos lėšos, o turint tokį finansavimą, sudėtinga užtikrinti vykdymą užduočių, kurios keliamos Lietuvos kariuomenei ir šalies gynybai, tačiau kai kurie ministrės sprendimai kelia abejones“, – kalbėjo J.Olekas.

Politiką stebina ministrės propaguojama idėja kviesti papildomiems mokymams kuo daugiau rezervistų, žmonių, kurie prieš 4-5 metus tarnavo kariuomenėje. „Mums atrodo, kad neracionalu kviesti papildomiems apmokymams žmones, kurie palyginti visai neseniai tarnavo kariuomenėje. Ir kritikos neatlaiko ministrės argumentai, jog per kelerius metus viskas labai pasikeitė. Tokiu būdu švaistomi ir tie patys kuklūs krašto apsaugai skirti pinigai“, – įsitikinęs J.Olekas. Jo teigimu, šiais metais ministrė yra numačiusi pakviesti apie 400 anksčiau tarnavusių Lietuvos kariuomenėje žmonių, kad jie iš naujo pagilintų savo žinias.

Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariui J.Olekui kelia nerimą informacija, kuri komiteto narius pasiekė iš Afganistano. Priimtas neracionalus sprendimas papildomai įsigyti 12 šarvuotų „Toyotų“. Šis ketinimas buvo kritikuojamas ir Seimo komiteto posėdyje. „2012 metais Lietuva turi ruoštis misijos Afganistane pakeitimui iš karinės į palaikomąją – mokomąją misiją, dauguma dislokuotų kariškių  sugrįš į Lietuvą. O ministrė perka naujas šarvuotas „Toyotas“, kurios, kaip dabar paaiškėjo, nebegali būti naudojamos“, – piktinosi J.Olekas. Jo teigimu, gal dėl netobulos technologijos sugedę automobiliai stovi, yra remontuojami, o kariškiai priversti naudotis tais senais, prieš 5-6 metus įsigytais automobiliais, kad galėtų atlikti savo užduotis. „Toks neapgalvotas pirkimas vėlgi rodo, kad naudojant lėšas akivaizdžiai trūksta racionalumo“, – sako J.Olekas.

Politikas informavo, jog šį klausimą dar kartą įtrauks į Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdžio darbotvarkę, nes akivaizdu, jog ministrė, įsivėlusi į vidinius partinius ginčus su savo  kolegomis, tiesiog pamiršo tiesiogines pareigas ir nesuka galvos dėl efektyvesnio bei racionalesnio krašto apsaugos lėšų panaudojimo bei kontrolės.

Auksė Kontrimienė,

Seimo LSDP frakcijos atstovė spaudai,

Tel. 865292009


Komentarai išjungti.

LSDP Mažeikių skyrius