Partijos laikraštis

    Archyvai

Seimo narės B.Vėsaitės pranešimas: Ministro G.Steponavičiaus įsakymu, vėl tuštės darželių auklėtojų kišenės?

 

Seimo narės B.Vėsaitės pranešimas: Ministro G.Steponavičiaus įsakymu, vėl tuštės darželių auklėtojų kišenės?

Išperėtas, bet „nesutūpėtas“ Švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus įsakymas dėl darbo laiko apskaitos ženkliai palengvins savivaldybių darželių auklėtojų pinigines – tokią išvadą daro Seimo narė Birutė Vėsaitė ir Kauno miesto tarybos narė, socialdemokratė Orinta Leiputė, apsilankiusios keliose ikimokyklinėse ugdymo įstaigose Kauno mieste.

„Švietimo ir mokslo ministerija, nesigilindama į auklėtojų darbo sąlygas nepagrįstai mažina etatų skaičių grupėse. Jau iki šio įsakymo įsigaliojimo darželių auklėtojoms buvo sumažinti atlyginimai, jos dirbo tik 0,95 etato. Bet G.Steponavičiui to nepakako. Ministro įsakymas dėl darbo laiko apskaitos dar labiau pablogins auklėtojų materialinę padėtį. Užuot dirbus pilnu etatu, auklėtojoms bus leista dirbti tik 0,91 etato“, –  sako LSDP frakcijos narė B.Vėsaitė.

Pasak Seimo narės, vien Kauno miesto darželių auklėtojų atlyginimams mokėti trūksta apie 10 mln. litų. Kauno miesto tarybos narė O.Leiputė teigia, kad dėl susidariusios situacijos darželiuose tvyro įtampa. Norėdamos išlaikyti pilną darbo krūvį auklėtojos priverstos dirbti keliose grupėse.

„Dėl pastovios ugdytojų kaitos nukenčia darbo kokybė, o tai neigiamai veikia vaikų emocinę būklę“, –  tvirtina O.Leiputė.

Anot politikės, visuose didžiuosiuose miestuose, o Kaunas – ne išimtis, ikimokyklinio ugdymo srityje problemų labai daug – tai ne tik sumažėję atlyginimai, išaugęs darbo krūvis, bet ir vietų trūkumas miegamųjų rajonų darželiuose. Anot O.Leiputės, įsisenėjusią problemą dėl darželių vietų galima būtų spręsti, priešmokyklinio ugdymo grupes perkeliant į mokyklas. Tokiu atveju lopšeliuose-darželiuose atsilaisvintų vietos mažiausiesiems, kurių šiandien darželiai negali priimti.

Apsilankiusios Kauno miesto darželiuose politikės ragina Švietimo ir mokslo ministrą G.Steponavičių peržiūrėti ir pakeisti įsakymą dėl darbo laiko apskaitos.

„Gerbiamas Ministre, mažiems vaikams, ypač lopšelinukams kiekvieno naujo žmogaus pasirodymas grupėje vietoje auklėtojos, prie kurios jie pripratę, sukelia stresą. Ar Švietimo ir mokslo ministerija taupydama ir taip mažai uždirbančių darbuotojų sąskaita siekia, kad mūsų šalies mažieji jau nuo lopšio patirtų stresą? Socialdemokratai įsitikinę, kad toks elgesys nehumaniškas ir darželių personalo, ir auklėtinių atžvilgiu. Ministro įsakymu pažeidžiamas Darbo kodeksas, todėl raginame G.Steponavičių pakeisti įsakymą“, – teigia Parlamentarė B.Vėsaitė.

Atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė 

Tel. 2396327, 865048830


Komentarai išjungti.

LSDP Mažeikių skyrius