Partijos laikraštis

    Archyvai

Socialdemokratai sveikina Lietuvos gyventojus su Konstitucijos diena

1992 m. spalio 25 d. Lietuvos piliečiai referendume priėmė dabartinę Lietuvos Respublikos Konstituciją. Tai pagrindinis valstybės įstatymas, turintis aukščiausią teisinę galią, nustatantis šalies politinės, teisinės ir ekonominės sistemos pagrindus. Visų pirma, Lietuva yra nepriklausoma demokratinė respublika, besiremianti demokratijos principais. „Džiugu, kad šį įstatymą ko gero mažiausiai koregavo istoriniai ir politiniai vėjai“, – sako Seimo Opozicijos lyderis ir Seimo LSDP frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius, sveikindamas Lietuvos žmones su Konstitucijos diena.

Visgi socialdemokratams tenka konstatuoti, kad šioje Seimo kadencijoje itin dažnai pademonstruojama nepagarba svarbiausiam šalies dokumentui, nes valdantieji pernelyg dažnai ignoruoja konstitucines nuostatas, konstitucinę teisę.

„Apmaudu, kad net Konstituciniam Teismui išaiškinus vieną ar kitą teisės aktų prieštaravimą Lietuvos Konstitucijai, konservatoriai be jokių skrupulų interpretuoja dokumentus sau palankioje dvasioje“, – apgailestauja socialdemokratų lyderis. Tereikia prisiminti Konstitucinio Teismo sprendimus dėl dirbančių pensininkų pensijų, dėl motinystės išmokų, sumažintų atlyginimų, pažeidžiant teisėtus žmonių lūkesčius.

Tad Konstitucijos dienos proga socialdemokratai ir valdančiosios daugumos atstovams linki dažniau prisiminti, kad Lietuvos valstybę kuria Tauta.

Seimo LSDP frakcijos informacija
Atstovė spaudai Auksė Kontrimienė
Tel. 2396327, 865292009

Žymos:,


Komentarai išjungti.

LSDP Mažeikių skyrius