Partijos laikraštis

    Archyvai

Subliuškę skandalingi ikiteisminiai tyrimai kompromituoja teisėsaugą

Kai kurios teisėsaugos institucijos pastaruoju metu savo tyrimus atlieka viešai – anonsuoja tyrimų objektus, liudytojų apklausas, operatyvinės veiklos būdais surinktos medžiagos detales. Vėliau paaiškėja, kad tokie nepagrįstai pradėti tyrimai tiesiog nutraukiami.

„Susidaro įspūdis, kad teisėsaugos institucijos dalyvauja politiniuose žaidimuose, prasidėjusioje itin agresyvioje rinkiminėje kampanijoje. Panašu, kad pareigūnai besąlygiškai vykdo politikų užsakymus“, – spaudos konferencijoje kalbėjo Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas.

Ikiteisminiai tyrimai nutraukiami, o operatyvinėmis priemonėmis surinkta informacija – platinama viešai. Ar tai įmanoma teisinėje visuomenėje?

„Norėčiau priminti, kad už ikiteisminio tyrimo medžiagos viešinimą gresia baudžiamoji atsakomybė pagal Baudžiamojo kodekso 247 straipsnį. Klausimas–tik kodėl visais šiais atvejais nepradedami ikiteisminiai tyrimai dėl informacijos nutekinimo? Negirdėjau, kad nors vienas pareigūnas būtų buvęs už tai nubaustas,“ – teigia Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas.

Pastaruosius kelis mėnesius Specialiųjų tyrimų tarnybaviešai demonstruoja parodomuosius šou, nuolat nutekinama informacija. Prokuratūra taip pat, matyt, dėl užtrukusio vadovybės vakuumo ir naujojo vadovo neryžtingumo toleruoja betvarkę ikiteisminių tyrimų procese. „Ar ne per didelė prabanga taip ilgai ilsėtis?“, – klausia Seimo narys J. Sabatauskas.

Pasak konferencijoje dalyvavusio Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijos pirmininko Dariaus Petrošiaus, viešai atliekami ikiteisminiai tyrimai–  tai kelias į niekur. Žlugdomas  pasitikėjimas valstybe, teisingumu ir kartu teisėsaugos institucijomis.

„Gal tai specialiųjų tarnybų noras sudalyvauti politikoje? Prasidėjo akivaizdūs žaidimai baudžiamajame procese. Išklotinių paviešinimas – aiškus žmogaus teisių pažeidimas“, – įsitikinęsSeimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Dariaus Petrošius.

Seimo nariaikelia klausimą – ar atėjo laikas ryžtingesnėms pertvarkoms teisėsaugos institucijose, jeigu jos nesuvaldo ikiteisminių tyrimų procesų?

LSDP informacija


Komentarai išjungti.

LSDP Mažeikių skyrius