V.P.Andriukaitis: aukštojo mokslo reformos iniciatoriai privalo atsistatydinti
„Laukiame garbingo atsistatydinimo, priešingu atveju abiems šiems pareigūnams interpeliacija turi būti garantuota“, – penktadienį per spaudos konferenciją sakė Seimo LSDP frakcijos narys Vytenis Andriukaitis.
Po Konstitucinio Teismo (KT) sprendimo dėl aukštojo mokslo reformos kreipimosi į KT iniciatoriai Seimo nariai V.P. Andriukaitis, Julius Sabatauskas, Vydas Gedvilas reikalauja, kad iš postų trauktųsi švietimo ir mokslo ministras liberalas Gintaras Steponavičius bei Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas konservatorius Valentinas Stundys. Jeigu jie to nedarys, opozicinės frakcijos jau paskelbė, ketinančios imtis iniciatyvos juos atstatydinti.
Spaudos konferencijoje dalyvavo daugelio Lietuvos universitetų rektoriai, prorektoriai, teisininkai, Lietuvos studentų atstovybių sąjungos, Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo atstovai.
Pasak V.P. Andriukaičio, KT išaiškino, kad daugelis Mokslo ir studijų įstatymo nuostatų tiek dėl universitetų valdymo, tiek dėl studijų finansavimo tvarkos prieštarauja Konstitucijai.
Teismas nutarė, kad tvarka, kai studentų mokymosi rezultatai vertinami ne po kiekvieno akademinio mokymosi laikotarpio – semestro, o kas dveji metai, irgi prieštarauja Konstitucijai.
„Konstitucinis Teismas apgynė universitetų autonomiją“, – kalbėjo Seimo narys V.P.Andriukaitis. Aukštųjų mokyklų valdymas – pripažintas antikonstituciniu. „Pagal naują įstatymą valdymas priminė tiesiog bolševikinius principus: suformuojama „kišeninė“ aukštosios mokyklos taryba, į kurią ministras deleguoja sau patikimus atstovus. Jie ne tik renka rektorių, bet ir priima visus svarbiausius sprendimus dėl aukštųjų mokyklų“, – kalbėjo Vilniaus Universiteto prorektorius Rimantas Vaitkus.
Spaudos konferencijos dalyviai atkreipė dėmesį, kad Konstitucijai prieštarauja ir „krepšelių“ skyrimas nevalstybinėms aukštosioms mokykloms.
Seimo LSDP frakcijos informacija
Atstovė spaudai Auksė Kontrimienė,
Tel. 865292009